GeriGündem Sorunlar çözülüyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sorunlar çözülüyor

ESNAF arkadaşlarım, yıllar boyu ekmek paramızı kazandığınız araçlarınızla ilgili olarak verdiğimiz mücadele, nihayet dikkate alındı ve valimize sunduğumuz dosyamız, sonuç verdi.

Sayın valimizin emirleriyle, yeni dönemde, Odamız tarafından başlatılacak olan yeni denetimler, hepimiz için daha etkin ve faydalı olacak. İşte dikkate alınarak denetimlerin yapılması gerekli olan konular:

Taksicilik belgesi olmadan, bazı vatandaşların ilçemiz sınırları içinde ikamet eden turistlere tahsis edilen özel (MA) plakalı araçlarla tur düzenlemeleri

Otel, motel restoran gibi turistlik yerlerde çalışan personelin kendi araçları ile seyahatler düzenlemeleri

Rent A Car araçları eski Land-Rover ciplerin üstü açılarak hiç bir vergi kaydı olmadan safarilere tura çıkmaları

Düzenledikleri etkinliklerle belirli kazançlar elde etmeleri

VALİMİZE TEŞEKKÜRLER

Sözkonusu maddeler, ilçemizin başlıca büyük sorunları olduğu için, sayın vali bu konular üzerinde özenle durdu ve Antalya Havalimanı girişindeki denetimlerin sıklaştırılacağını, sezona sorunsuz girebilmek için her tür tedbirlerin alınacağını belirtti.

Bununla da kalmayıp, Alanya Vergi Dairesi Müdürlüğü'ne bir dizi yazı göndererek, yapılacak olan denetimlerde, Odamızdan da bir yetkilinin görevlendirilmesini istedi.

Valimiz, bu uygulamayla sorunlarımıza duyarsız kalmadığını kanıtladı. Bizlerin tüm sorunlarının açıklığa kavuşturulacağına inanarak, buradan valimizin bizler için yaptığı ve yapacağı çalışmaları ve denetimleri için kendisine şimdiden teşekkür ediyoruz.

Konuk Yazar

Veliddin TAŞKIRAN

Alanya Şoförler Odası Başkanı


Yorumları Göster
Yorumları Gizle