Gündem Haberleri

  ‘‘Sorundan kaçış yok’’

  Hürriyet Haber
  16.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  2000 Sorunu konusundaki toplantı ve seminerlere destek veren IBM, Hürriyet Gazetesi Bilgi Platformu kapsamında düzenlenen Bilişim Seminerleri'nin ilkinin de ana sponsoru oldu. 2000 yılı uyum sorununu en öncelikli konulardan biri olarak belirleyen şirket, üst düzeyde bir takip mekanizması kurmuş. Müşterilere en iyi hizmeti sunmak ve yumuşak bir geçiş için her konuda gereken destek sağlanıyor.

  IBM Türk Özel Projeler Müdürü ve 2000 Yılı Koordinatörü Can Özler, konunun kuruluşların karşılaştığı veya gerçekleştirdiği diğer projelerden farklılıklar içerdiğini söylüyor. Özler, bu farklılıkları şöyle anlatıyor: ‘‘Birincisi 'ertelenemez ve geciktirilemez' olması, ikincisi bir 'iş projesi' olması. Yalnızca bilgi işlem projesi değil. Gerek dahili gerekse dış dünya ile ilişkili tüm sistemlerin bir bütünlük içinde 2000 yılını desteklemesi gerekiyor.’’

  Sorunun dünyada yaratacağı etkinin boyutu ve şiddetinin bilinmediğini belirten Özler, ‘‘Önemli bir konu olduğu ve önlem alınması gerekliliği ise kaçınılmaz’’ diyor. Şirket, en kolay ve etkin iletişimi ve müşteri desteğini İnternet aracılığı ile sağlamak için 1997 itibariyle 2000 yılı web sitesini devreye sokmuş. (www.ibm.com/year2000). Bu site Wall Street Journal/Europe tarafından en iyi ve kapsamlı 2000 yılı sitesi seçilmiş.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı