Gündem Haberleri

  Sopaya karşı kazma sapı

  Mustafa ÖZDABAK/İSTANBUL,(DHA)
  12.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton’ın İstanbul’a gelerek temaslarda bulunmasını protesto eden Halkevleri üyesi grup Barack Obama’nın beyzbol sopasıyla çekilmiş fotoğrafına gönderme yaptı.

  Gruptakiler, "Obama, arkadaş olduğunu iddia eden Recep Tayyip Erdoğan ile elinde beyzbol sopası ile telefonla konuşan fotoğrafını servis etti. O fotoğrafı servis ederek nasıl bir mesaj verdi? Sopa ne anlama gelir? AKP tartışadursun. Biz de Hillary Clinton ve Ahmet Davutoğlu için birer kazma sapı hazırladık. Bu kazma saplarını Ortadoğu’daki politikalarından dolayı her iki Dışişleri bakanına da gördüğümüz yerde vereceğiz" dedi. 

  PROTESTODAN FOTOĞRAFLAR 

  KAZMA SAPLI PROTESTO / WEB TV 

  Halkevleri üyesi yaklaşık 30 kişilik bir grup, İstanbul’a gelen ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton’ı ve Ak Parti Hükümeti’ni Galatasaray Lisesi önünde 13.00’ te üzerinde "Suriye’ye emperyalist müdahaleye, iç savaşa hayır! Hillary defol!" yazılı pankart ile protesto etti. Topluluk "Emperyalistler yenilecek direnen halklar kazanacak", "Katil ABD, işbirlikçi AKP" diye slogan attı. Halkevleri 1’inci Bölge Temsilcisi Hasan Pulat yaptığı basın açıklamasında, "AKP’nin emperyalizm işbirlikçisi, gerici-faşist siyasi çizgisinin bugün bize sunduğu şey onursuz bir dış politika eşliğinde ülkemizin bütün bölgeyle birlikte ateşe sürüklenmesidir.

  Sopaya karşı kazma sapı

  ABD DIŞİŞLERİ BAKANI CLINTON İSTANBUL’DA

  AKP’nin taşeronluk pespayeliğinde durum, yakın zamanda sopayla sembolleşmiştir. Obama ile de arkadaş olduğunu iddia eden Erdoğan ile elinde beyzbol sopası ile kendisi ile konuşan ve bunu basına servis eden Obama’ya başbakanın ‘One minute’ dediğini duymadık. Biliyoruz ki, AKP’nin göbekten bağlı olduğu ABD ile ilişkilerde yapmacık da olsa kabadayılığa yer yok. AKP’nin emperyalizm işbirlikçisi politikalarla ülkemizi yangına sürüklemesine, Türkiye’nin Suriye’de kışkırtılan gerici iç savaşın operasyon üssüne dönüştürmesine, tampon bölge vb. olası askeri müdahale maceralarına heveslenmesine izin vermeyeceğiz. AKP iktidarı derhal Suriye’de emperyalizmin güdümlü politikalarla taşeronluk etmekten vazgeçmelidir. AKP iktidarı Suriye’ye yönelik herhangi bir askeri müdahaleye karışmamalı, bunu bir karar haline getirerek kamuoyu ile paylaşmalıdır" dedi.

  CLINTON’A PROTESTO

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı