Gündem Haberleri

  Sopalı fotoğrafa Beyaz Saray'dan açıklama

  AA
  03.08.2012 - 09:03 | Son Güncelleme:

  Beyaz Saray, ABD Başkanı Obama’nın Başbakan Erdoğan'la görüşürken elinde tuttuğu beyzbol sopasıyla ilgili açıklama yaptı. Fotoğrafla ilgili Türkiye'deki tartışma da sürüyor. Yeni Şafak yazarı Akif Emre, dünkü yazısında fotoğrafın "Türkiye'nin bölgesel iddialarına yönelik bir tehdit olarak 'masa altından sopa' gösterisi" olduğunu savundu.

  Sopalı fotoğrafa Beyaz Saraydan açıklama İSLAMCI YAZARDAN İLGİNÇ İDDİA
  MASA ALTINDAN SOPA GÖSTERMEK

  Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Sözcü Yardımcısı Caitlin Hayden, ABD Başkanı Barack Obama'nın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile telefon görüşmesi yaparken çekilen fotoğrafıyla ilgili olarak, “Bu fotoğrafı sadece, Başkan Obama'nın Başbakan Erdoğan ile devam eden yakın ilişkisini vurgulamak ve onların Suriye'de kötüye giden durum hakkındaki önemli görüşmelerine dikkati çekmek amacıyla yayınladık” dedi.

  Sopalı fotoğrafa Beyaz Saraydan açıklama
  Hayden, Türkiye'de tartışma yaratan, Obama'nın, Erdoğan ile telefon görüşmesi sırasında çekilen fotoğrafına yönelik bir açıklama gönderdi.

  “Beyaz Saray tarafından yayımlanan, Başkan Obama'nın Başbakan Erdoğan ile konuşurken, elinde ünlü Amerikalı sporcu Hank Aaron tarafından imzalanmış beyzbol sopasını tutarkenki fotoğrafıyla ilgili Türk medyasında çıkan yorum ve spekülasyonları” gördüklerini belirten Hayden, şunları söyledi:

  “Bu fotoğrafı sadece bir amaçla yayınladık, o da Başkan Obama'nın Başbakan Erdoğan ile devam eden yakın ilişkisini vurgulamak ve onların Suriye'de kötüye giden durum hakkındaki önemli görüşmelerine dikkati çekmek. Başkan, ABD'nin Türkiye ile işbirliği yaptığı bir dizi önemli konuda, Başbakan Erdoğan ile yakın ortaklık ve arkadaşlığına değer veriyor”.

  Hayden, “ABD'nin, Türkiye ile ABD halkları arasında var olan son derece güçlü ve kalıcı dostluğa değer verdiğini” de vurguladı.  

  BEYZBOL SOPASINA KARŞI ELE ALINABİLECEK ŞEYLER

  Sopalı fotoğrafa Beyaz Saraydan açıklama O SOPA ERDOĞAN’IN ELİNDE OLSAYDI…

  Sopalı fotoğrafa Beyaz Saraydan açıklama Sopalı fotoğrafa Beyaz Saraydan açıklama
  FIRST SOPANIN ŞİFRELERİ O SOPAYI “ÇEKİÇ” HANK HEDİYE ETTİ OBAMA’NIN BEDEN DİLİ ANALİZİ

  Sopalı fotoğrafa Beyaz Saraydan açıklama 'O SOPANIN BİR ANLAMI VAR'

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı