Gündem Haberleri

  Sony Ericsson K600 Türkiye'de

  Hürriyet Haber
  27.09.2005 - 15:06 | Son Güncelleme:

  Mobil endüstride çekici ve yenilikçi ürünleriyle dikkat çeken Sony Ericsson'un K600i telefonu Türkiye'de piyasaya sürüldü. Ürün özellikle sağlamlık ve minimalizm yönleriyle dikkat çekiyor.

  K600i'nin nasıl bir telefon olduğunu tasarım çalışmaları başlamadan önce zihninde canlandırdığını söyleyen K600i'nin baş tasarımcısı Joe Wada "Minimalizm ve sağlamlık K600i'nin temel taşları. K600i'yi tasarlarken bize ilham veren işte bu iki noktaydı." diyor. "Sonunda, tasarım klasikleriyle boy ölçüşebilecek bir ürün ortaya çıktı. Üstelik büyük cep telefonlarına bakıldığında, K600i uygun boyutlarıyla daha fazla artı puan topluyor."

  Yenilikçi K600i gümüşi alüminyum rengiyle cep telefonu stili konusunda yeni bir sayfa açıyor. Ürünün yaratım aşamasında "az ve öz" söylemi büyük rol oynuyor. Ancak bu söz sadece dış görünüş için geçerli. K600i, kullanıcıların bir cep telefonundan beklediği; son teknolojik olanakları barındırıyor. K600i, 3N ile mobil hayata girecek olan görüntülü görüşmenın da aralarında bulunduğu; İnternet'te sörf, mobil içerik indirme ve benzer tüm servislere rahat ve hızlı ulaşım sağlıyor.

  K600i'nin 1.3 Megapiksel kamerası ve 4 kez dijital zumlama özelliği, kaliteli resim ve video çekmek için bir başka dijital araç taşımaya gerek bırakmıyor. USB kablosu K600i'nin istenilen zamanda bilgisayar ile senkronizasyonunu sağlıyor. Bluetooth desteğiyle bir medya oynatıcı olarak kullanılabilen bu 3N telefonda en son üç boyutlu oyunlar da konsol keyfinde oynanabiliyor.

  Kullanıcı dostu yeni nesil telefonun uygulamaları da son derece açık ve kolay kullanımlı, üstelik istenilen ölçüde genişletilip yenilenebiliyor. K600i'nin 1.8 inç, 262 bin renkli ekranında tüm mobil içerik, olabilecek en net görüntülerle yansıyor.

  K600i, tüm bunların yanı sıra, klasik sesli çağrı ihtiyacına da yanıt verebiliyor! K600i'nin yaklaşık son kullanıcı fiyatı KDV dahil 525€.
   
  Mükemmel uyum

  Tasarımcısı Joshua Morray'in telefonlarını daima ellerinde taşımak istemeyen "hareket halindeki insanlar" için yarattığı Bluetooth kulaklık HBH-610, K600i ile uyum içinde çalışıyor. HBH-610'un yüksek ses kalitesi sayesinde gürültülü ortamlarda Bluetooth™ kulaklıklarla konuşmak çok daha kolay hale geliyor. En yeni Bluetooth™ teknolojisi 2.0 versiyonunu, otomatik ses ayarı; dijital eko giderme ve gürültü azaltma özellikleri ile bir araya getiren HBH-610 kaliteli bağlantı ve iddialı ses kalitesi sunuyor.

  HBH-610 PDA ve bilgisayarlara entegre olabilirken Yeni Dijital Sinyal İşleme (DSP) özelliğiyle daima yüksek ses kalitesi sağlıyor.

  Şık, hafif, kulağa kolayca takılabilen ve altı buçuk saat konuşma kapasitesi ile 13 güne kadar bekleme gibi özellikleri bulunan HBH-610, Style-Up™ kapaklarla K600i kullanıcısının zevkine göre kişiselleştirilebiliyor.

  Dikey telefon, yatay kamera yüzü

  Sony Ericsson'un yenilikçi çift ön yüzlü tasarım fikri K600i'de de bulunuyor. K600i, cep telefonu olarak dikey, kamera kullanımındaysa yatay pozisyonda kullanılıyor. K600i'de görüntülü görüşme kullanımına doğrudan geçiş için ekranın solunda kısayol tuşu bulunuyor. Bu fonksiyon kullanıldığında ekran ikiye bölünerek, kullanıcının kendi görüntüsü ekranın sol alt köşesine küçük görüntüde, karşı taraftaki kişinin görüntüsü ise ekranın geri kalan büyük alanında yer alıyor. Kullanıcı bu fonksiyonu elbette operatörün 3N'yi desteklediği noktalarda ve karşı tarafta da 3N destekli bir telefon varken gerçekleştirebiliyor.

  İş insanları için cep modemi

  Görüntülü görüşme desteğinin yanı sıra K600i'nin 3N desteği büyük dosyaların hızlı iletiminde kolaylık sağladığı ortaya çıkıyor. K600i saniyede 348 Kilobit veri transfer hızında; İnternet'te sörf, veri indirme, e-posta ve senkronizasyon olanağı sunuyor. Ürünle birlikte verilen özel yazılım ve USB kablosu; ajanda ve kontakları bilgisayarla son derece hızlı senkronize etme olanağı sunuyor. Kullanıcılar arzu ederse senkronizasyon sırasında telefonla da konuşabiliyor.

  Eğlence cebinizde

  K600i sadece bir iş telefonu değil. Telefonun RDS'li radyosu, dinlenilen kanala ilişkin bilgilerin ekrana taşınmasını sağlıyor. Entegre medya oynatıcısı; MP4, AAC, 3GP and Real8 video formatlarını ve MP3, AAC, AMR, WAV, XMF ve Real8 ses formatlarını destekliyor. Müzik dinlerken çağrı gelirse, çağrı sonuna kadar müzik duruyor. 3N telefon K600i ile karşı taraftan yüklerken izleme anlamına gelen video streaming de yapılabiliyor. K600i'nin ses kalitesinin keyfine özel olarak varmak için ürünle birlikte stereo kulaklık da veriliyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı