Gündem Haberleri

  Soner’i listeye almıştık

  Cem TURSUN / DHA
  15.02.2011 - 01:08 | Son Güncelleme:

  İkinci Ergenekon Davası’nın İstanbul 13’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki 100. duruşmasında tutuklu sanık gazeteci Mustafa Balbay, davanın tutuksuz sanıklarından gazeteci Engin Aydın’ın ölümünden duyduğu acıyı dile getirdi.

  Soner Yalçın’ın evinde yapılan aramaya da değinen Balbay şunları söyledi:

  Burada içeri alınacaklar listesi hazırladık. Bu listenin başında da Soner Yalçın yer alıyordu. Böyle gazetecilik yaparsan, böyle olur diye düşünüyorduk. Listedeki diğer isimleri açıklamak istemem, sonra Mustafa Balbay’dan bilirler. Bizi siyasi iktidarın malzemesi yapmayın. Türkiye’nin açık hava hapishanesine dönmesine izin vermeyin.

  Engin Aydın Ocak 2009’da 11 ay tutuklu kaldıktan sonra serbest bırakıldı. 2 ay sonra akciğer kanseri oldu. Siz insanı kanser edersiniz. Durumunu sorduğum arkadaşlarım, ’İnşallah savunmamı yapacak zamanım olur. Kendimi anlatabilirim’ dediğini anlatıyorlardı. Engin’i 4 Şubat’ta kaybettik, Engin, dava sürecinde yaşamını yitiren 5’inci kişi oldu. Türkiye’de organ yetersizliğinden, solunum yetmezliğinden ölüm nedenlerinin yanına hukuk yetmezliği eklendi.

  Şimdi ben soruyorum. Arif Doğan, burada birçok hukuksuzluğu anlattı, adam öldürdüğünü söyledi. Arif Doğan ile ilgili ne yaptınız? Arif Doğan delil çokluğundan serbest bırakılırken biz delil yokluğundan tutuklu yargılanıyoruz.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı