Gündem Haberleri

  Sonbahar'a müzik yakışır

  Hürriyet Haber
  26.10.2005 - 10:58 | Son Güncelleme:

  11. Uluslararası Eskişehir Festivali, 12 ile 20 Kasım tarihleri arasında 300'ün üzerinde yerli ve yabancı sanatçıyı Eskişehir'de ağırlayarak, izleyenlere sanatla dolu sonbahar akşamları yaşatacak. Açılışı şef Gürer Aykal yönetimindeki İstanbul Borusan Filarmoni Orkestrası’nın yapacağı festival çok sayıda yerli ve yabancı sanatçı ve topluluğu ağırlayacak.

  KONUK ÜLKE RUSYA

  Uluslararası Eskişehir Festivali’nde 2002’de  başlatılan konuk ülke programı çerçevesinde  her yıl farklı bir ülke kültür ve sanatıyla  Eskişehir’e  geliyor.

  Bu yılki  konuk ülke Rusya,  Genç Moskova Virtüozları,  Andrei Gorbaçev- Hitit Kuartet konserleriyle ve St. Petersburg Sanatçılar Birliği ressam ve heykeltraşlarının eserlerinden oluşan bir sergiyle  Eskişehir’de  ağırlanacak.

  FESTİVAL MEKANLARI

  Festival, gösteri mekânları açısından geniş bir yelpazeye sahip. Önceki yıllardan alıştığımız  Anadolu Üniversitesi Spor, Sinema ve Atatürk Kültür Merkezi salonları ile  festivalimizin en “sıcak “ ve  “ canlı” sahnesi Eskişehir Hayal Kahvesi’ne ek olarak, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi  Sanat ve Kültür Sarayı salonları da  festival izleyicilerine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.


  PROGRAMDAN SEÇMELER

  11. Uluslararası  Eskişehir Festivali'nin açılışı  Anadolu Üniversitesi Spor Salonu’nda  12  Kasım  Cumartesi  akşamı  yapılacak. Festivalin açılış konserini Gürer Aykal yönetiminde, yurtiçinde ve yurtdışında önemli  başarılara imza atan Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası verecek.

  Günümüzün en başarılı  flütçülerinden biri olarak kabul edilen Vieri Bottazzini’nin   birbirinden yetenekli  altı genç kızı   bir araya getirerek kurduğu Flüt Oda Orkestrası’nın “Vivaldi Gecesi”,  geleneksel Japon davullarının yaşayan en büyük ustalarından Joji Hirota ve Taiko Davulcuları, New Orleans’ın olağanüstü canlı ve  çok renkli ruhunu Eskişehir’e taşıyan  Geleneksel New Orleans Caz Topluluğu,  yetenekli dansçıları ve son derece zengin programıyla  Burgaz Devlet Balesi, sezon içinde en çok beğenilen oyunlarıyla  Kent Oyuncuları,  Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu ve Akbank Yeni Kuşak Tiyatro  festivalin  heyecanla beklenen konuklarından bazıları…   

  BİLETLER

  1. Uluslararası Eskişehir  Festivali’nin biletleri,  24 Ekim Pazartesi gününden itibaren  Köprübaşı Caddesi No. 4 adresindeki BİLEM (Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Projeler Bilgi İletişim merkezi); ile   Anadolu Üniversitesi Sinema Salonu ve E. Osmangazi Üniversitesi’ndeki   gişelerinde  satışa sunuluyor.

  Ayrıca festival başladıktan sonra etkinlik günleri gösteri mekânlarında da etkinlik  başlayana kadar bilet satışına devam edilecek.

  BİLET FİYATLARI  

  Festival biletlerinde  geçen yılın fiyatları geçerli : Tam: 10  YTL, Öğrenci: 5 YTL, Çocuk: 1 YTL . Biletlerde  65 yaş üstündekiler,  öğretmenler ve grup bileti alanlar için  % 20 indirim uygulanıyor. BİLEM Merkez Gişe’den yapılan bilet alımlarında kredi kartı da geçerli olacak.

  www.eskfest.org

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı