Gündem Haberleri

  Son üçlü zirve iddiası

  AA
  25.01.2012 - 10:09 | Son Güncelleme:

  BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun'un KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ve Kıbrıs Rum yönetimi lideri Dimitris Hristofyas ile New York'un Greentree çiftliğinde yaptığı 5. üçlü görüşme sona erdi.

  New York'un Long Island bölgesindeki Manhasset kasabasında bulunan Greentree'de iki gün süren görüşmelerde, iki tarafın ne kadar ilerleme sağladıkları bilinmezken BM'ye yakın bazı kaynaklar, Greentree'nin Genel Sekreter'in iki liderle yaptığı son üçlü görüşme olduğunu öne sürdü.

  Bu arada Genel Sekreter Ban ve eşi Yoo Soon-taek'in Greentree'deki üçlü görüşmenin bitiminin ardından, KKTC Cumhurbaşkanı Eroğlu ve eşi Meral Eroğlu ile Rum lider Hristofyas ve eşi Elsie Hristofyas'ı New York'un Manhattan semtindeki bir restorana yemeğe götürdükleri bildirildi.

  Basın mensuplarının Greentree'deki görüşmelerin ikinci gününü izlemelerine izin verilmedi.

  Genel Sekreter Ban, bugün BM Genel Merkezi'nde iki liderle birlikte Greentree görüşmesinin sonucunu değerlendirmek üzere basına bilgi verecek.

  Genel Sekreter'in bu açıklamasının müzakere sürecinin nereye gideceğine ilişkin olarak son derece önemli olduğu BM'ye yakın kaynaklarca vurgulandı.

  Genel Sekreter'in açıklamasının ardından KKTC Cumhurbaşkanı Eroğlu da Türkevinde basın toplantısı düzenleyip üçlü görüşmeyi değerlendirecek.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı