Gündem Haberleri

  Son görüşmemizde ’üvey annem dövüyor’ demişti

  Oktay ÇAYIRLI/DHA
  06.05.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  MuĞla’nın Milas İlçesi’nde koma halinde hastaneye kaldırıldığında, tecavüze uğrayıp işkence gördüğü anlaşılan 8 yaşındaki B.Ö’nün öz annesi Z.K, Kaymakam Bahattin Atçı’yı dün makamında ziyaret ederek oğlunun kendisine verilmesini istedi.

  Kaymakam Atçı "Bu bizim verebileceğimiz bir karar değil. Buna mahkemeler karar verir. Tek isteğimiz B.Ö’nün bir an önce sağlığına kavuşması. Daha sonra devletin koruması altına alınacak" dedi. Anne Z.K. gazetecilere yaptığı açıklamada, "Oğlumla görüştüğümde, üvey annesinin kendisini sık sık dövdüğünü söylemişti. Ben de eski eşimi arayıp buna engel olmasını istemiştim. Oğluma bu yapılanlar cezasız kalmasın" diye konuştu. Z.K. çocuğunu mahkeme kararı ile haftada bir gün gördüğünü, ancak 5 aydır bunun engellendiğini iddia ederek şunları kaydetti:

  Haftada 1 görüyordum

  "Beş aydan bu yana çocuğumdan haber alamıyordum ve tüm aramalara rağmen çocuğumun izine ulaşamadım. Çocuğumla 5 ay önce son olarak görüştüğümde, ’üvey annemin şiddetine maruz kalıyorum’ ifadesini kullandı. Konuyu, eski eşimle konuştum, bir sıkıntı olmadığını söyledi. Mahkeme kararı ile çocuğumu haftada 1 defa görme şansım vardı, onu da zorla elimden aldılar. Çocuğum benim yanımda daha mutlu. Benim yanımda daha iyi olacağına inanıyorum. Çocuğumu tedavi gördüğü hastanede sadece 2 dakika süreyle uzaktan gördüm. Oğlumun durumunun iyiye gittiğini öğrendim, çocuğumu istiyorum."

  Kaymakam Atçı, dün düzenlediği basın toplantısında, B.Ö’nün tutuklanan babası A.Ö. ile birlikte yaşadığı Ç.K’nin 3 aylık bebekleri M.C.Ö’nün, cezaevindeki annesine teslim edildiğini açıkladı. Atçı, "Amcasına verilen bebeğin annesinin yanında olmasına karar verildi" diye konuştu.

  Gördüğü işkenceler yetişkin insana yapılsaydı yaşamazdı

  Milas 75’inci Yıl Devlet Hastanesi yoğun bakım servisinde tedavi altında olan B.Ö’nün hayati tehlikeyi hálá atlatamadığı, ancak durumunun iyiye gittiğini belirtildi. Doktorlar, şu bilgileri verdi: "B.Ö’nün vücudunda işkence görmeyen neredeyse tek bir noktası kalmamış, çürük, morluk ve yanıklar, tecavüz nedeniyle oluşan fiziksel bozukluk, çok uzun süreye yayılan bir olay.

  Bu işkenceler aylarca sürmüş. Yetişkin bir insana yapılsa dahi yaşaması mümkün olmazdı. B.Ö’nün yaşadığı fiziksel ve ruhsal çöküntü belki de ömür boyu devam edecek. Şu anda ilk amacımız küçük B.Ö’nün yeniden yaşama dönmesini sağlamak. Ardından yıllar süren tedavi programları ve ameliyatlara alınması gerekebilecek."
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı