Gündem Haberleri

  Son görüşme tüpçüyle

  Fevzi KIZILKOYUN / ANKARA
  17.01.2015 - 02:25 | Son Güncelleme:

  CEBECİ’deki evinde önceki gün ölü bulunan ASELSAN’da görevli elektrik elektronik mühendisi Erdem Uğur’un cenazesi otopsisinin ardından ailesine teslim edildi. Raporda Uğur’un ‘gaza bağlı zehirlenerek’ öldüğü belirtildi.

  AİLESİNDEN SUÇ DUYURU

  Oğullarının cenazesini İzmir’e götüren Uğur Ailesi, “Çocuğumuz intihar edecek bir yapıda da değildi. Ölümü araştırılsın” diyerek suç duyurusunda bulundu. Ölümü şüpheli bulan Cumhuriyet Savcılığı da soruşturma başlattı, işe gitmediği 2 gün içindeki telefon trafiğinin belirlenmesi için de cep telefonu incelendi. Bu incelemede, Uğur’un telefon ile en son tüp bayisini arayarak mutfak tüpü siparişi verdiği belirlendi.

  CHP: Ölümler araştırılmalı

  CHP, ASELSAN çalışanlarının şüpheli ölümlerinin araştırılması için Meclis Araştırması açılmasını talep etti. CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu ve Veli Ağbaba ile arkadaşlarının imzasıyla hazırlanan önergede, “Olaylar, intihar ve kaza ihtimalleri ile basite indirgendiği takdirde, ülke savunmasını ilgilendiren birçok konunun da üstü kapatılacak” denildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı