Gündem Haberleri

  Son düzlüğe geldim kalın sağlıcakla

  Erol AKKIR (DHA)
  17.08.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Antalya’da 1.5 yıl önce akciğer kanserine yakalanan Atatürk Devlet Hastanesi Ortopedi Uzmanı Dr. Haluk Özakçe, yaşam savaşını bir hafta önce kaybetti. Dr. Özakçe’nin teşhisin konulmasından sonra hastalığın seyrini, ölümle ilgili düşüncelerini bilgisayarına günlük gibi kaydettiği ortaya çıktı.

  ANTALYA Atatürk Devlet Hastanesi Ortopedi Uzmanı Dr. Haluk Gökçe, bir hafta önce kendisi gibi doktor olan eşi Hale Özakçe ile ikiz olan 13 yaşındaki kızı Sera’yı ve oğlu Doğa’yı geride bırakarak kanserden yaşamını yitirdi. Dr. Özakçe, hastalığının seyrini anlattığı bilgisayarındaki günlükte, son yazısında şunları yazdı:

  "2002 yılında hobi olarak aletli dalışa başlamıştım. Üç sezon büyük bir keyifle dalış yaptım. Artık hayattaki amacım dalış eğitmeni olabilmek, emeklilik dönemimde bu çok keyif aldığım işi eğitmen olarak sürdürmekti. 2005 yılı şubat ayının son günlerinde, nedensiz görünen öksürüğümün altında, oldukça ilerlemiş ve yayılmış bir akciğer kanseri tablosu çıktı. Hekimliği ve dalışı bırakmak ve yoğun tedavilere gömülmek gerekti. Umutsuz olan durumumu, başta eşim ve ailem, kardeşlerim ve arkadaşlarımın desteği ile oldukça uzattık. Artık bu yolun son düzlüğüne geldiğimi biliyor ve hissediyorum. Kalın sağlıcakla."

  Eşini kaybetmenin üzüntüsünü yaşayan Dr. Hale Özakçe, acısını içine gömerek ikiz çocuklarına moral vermeye çalışıyor. Dr. Hale Özakçe, eşinin çok duygusal bir insan olduğunu belirterek şunları söyledi:

  "Kızım, oğlum ve ben, teşhisin konulduğu ilk günden itibaren hep yanında olmaya çalıştık. Onun daha çok doğa sporlarına aşık biri olduğunu bildiğim için sürekli bu tür aktivitelere yönlendirdim. Ben de onunla bu tür etkinliklere katılırken, doğa aşığı olup çıktım. Haluk, çok duygusal birisiydi."
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı