GeriGündem Son dönemde yaşanan evlat vahşetleri
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Son dönemde yaşanan evlat vahşetleri

Bursa'da ortaya çıkan "evlat vahşeti" akıllara, son dönemde yaşanan benzer cinayetleri getirdi. Kimi henüz lise öğrencisi, kimi ise 30'lu yaşlarında olan bu "çocuk"ların ortak noktası annelerini öldürmek iddiasıyla tutuklanmış olmaları.

Bu "çocuk"ların diğer bir dikkat çekici ortak noktaları da problemli bir çocukluk geçirmeleri ve psikolojik problemleri olması. Annelerini öldüren evlatların cinayetlerin ardından yaşadıkları psikoloji ve yaptıkları davranışlar ise birbirinden çok farklı. İçlerinde cinayetten sonra makyaj yapan da var, cesedi sakladığı evde arkadaşlarına içkili parti veren de. Biri, cinayeti annesinin gönül ilişkisine onay vermemesi üzerine işlediğini detaylarıyla anlatırken, bir diğeri cinayet sebebini sadece "onu istemiyorum" cümlesiyle açıklıyor. İşte işlendikleri dönemlerde Türkiye'yi sarsan, gündem oluşturan o vahşet haberlerinden bazıları:

 

PROFESÖR ANNESİNİ BOĞAZINI KESEREK ÖLDÜRDÜ, MAKYAJ YAPTI

 

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Olcay Aydıntuğ (53), 21 yaşındaki kızı Başak Aydıntuğ tarafından öldürüldü. Sorguda suçunu itiraf eden ve cinayetin ardından yaptığı makyajla gündeme oturan Başak Aydıntuğ tutuklandı.

 

Prof. Dr. Olcay Tiryaki Aydıntuğ 24 Mart 2008 günü sabaha karşı evinde boğazı kesilerek öldürülmüş olarak bulundu. Cinayeti, annesiyle birlikte yaşayan ve olay gecesi de "annemi öldürdüler" çığlıklarıyla polis çağıran kızı Başak Aydıntuğ'un işlediği ortaya çıktı. 21 yaşındaki üniversite öğrencisi Başak Aydıntuğ polislere, "Kavga ettik, ben de öldürdüm" diyerek suçunu itiraf etti.

 

MAKYAJ YAPTI

 

Gözaltına alınırken saçları dağınık ve makyajsız olan Başak Aydıntuğ, sağlık muayenesinden sonra fondoten, allık, rimel ve rujla makyaj yaptı, adliyeye de makyajlı olarak geldi. Aileyi tanıyanlar, Başak Aydıntuğ'un psikolojik tedavi gördüğünü ifade etti. Öte yandan Olcay Aydıntuğ'un cenaze töreninde konuşan Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi eski dekanı Prof. Dr. Tümer Çorapçıoğlu cinayetten birkaç gün önce Aydıntuğ'un kendisini arayarak 'Bu kız beni öldürecek, bana sahip çıkar mısın?' dediğini aktardı.

 

ANNEMİ KOŞUDA TANIŞTIĞIM ŞAHIS ÖLDÜRDÜ

 

Başak Aydıntuğ, "ağırlaştırılmış müebbet hapis" cezası istemiyle yargılandığı dava kapsamında dün(27 Mayıs Salı) ilk duruşmasına çıktı. Aydıntuğ ifadesinde annesini, depresyonda olduğu için ilaç kullandığı lise döneminde koşmaya gittiği yerde tanıştığı şahsın öldürdüğünü iddia etti.

 

Aydıntuğ: "Annemi ben öldürmedim. Benim daha önce tanıdığım biri yaptı. Ben lise 2Ædeyken depresyondaydım. Koşuya gidiyordum. Bir gün orada bir kişi, benle koşmaya başladı. Hayatımı nasıl yaşamam gerektiğine dair bana bilgi veriyordu. Ben farklı şeyler düşününce de beni cezalandırıyordu. Olay gecesi annemin yanında onu gördüm. Çığlık atmaya başladım, boğuştuk" dedi.

 

 SEVGİLİSİYLE BİRLİKTE ANNESİNİN BOĞAZINI KESEREK ÖLDÜRÜP CESEDİ YAKTI

 

Zonguldak'ta 16 yaşındaki kız, 37 yaşındaki taksici sevgilisiyle birlikte, ilişkilerine onay vermeyen annesini öldürdü. Cesedi yakarken kendileri de yaralanan iki sevgili, tedavi için hastaneye gidince gerçek ortaya çıktı.

 

23 Mayıs 2008 günü, Zonguldak Kız Meslek Lisesi 10'uncu sınıf öğrencisi Y.B., 34 yaşındaki taksici sevgilisi Osman D ile birlikte annesi Gülüm G.'yi (37) bıçakla boğazını keserek öldürdü. İki sevgili daha sonra kanlar içindeki cesedi D.'ye ait taksiyle ormanlık alana götürdü. Cesedin üzerine tiner döküp ateşe veren iki sevgili de elbiselerinin tutuşması sonucu yaralanınca üzerlerini değiştirip hastaneye geldi. Burada polisin şüphelenerek ısrarlı sorular sorması üzerine cinayet ortaya çıktı. Osman D.hastenede gözaltına alınırken Y.B. ise kaçtı. Aynı gün içinde yakalanan Y.B'nin, sorgusunda pişman olmadığını söylediği belirtildi. Y.B'nin, cinayet öncesi internetten araştırma yaptığı, cinayetlerle ilgili bazı bilgileri de CD'ye kopyaladığı öğrenildi. İki sevgili cinayeti, Gülüm G.'nin ilişkilerine onay vermemesi üzerine işlediklerini ifade etti.

 

Cinayetin ardından iki zanlı tutuklandı.

 

ANNESİNİ ÇARŞAFLA BOĞDU, CESEDİ GİZLEDİĞİ EVDE PARTİ VERDİ

 

Konya'da lise öğrencisi S.S., tartıştığı annesi Emine Ö.'yü çarşafla boğarak öldürdü. S.S., annesinin cesedini sakladıktan sonra arkadaşlarını davet ettiği evde içkili parti verip eğlendi.

 

24 Ağustos 2006 günü Konya'nın Ereğli ilçesinde 16 yaşındaki lise son sınıf öğrencisi S.S. sık sık tartıştığı annesi Emine Ö.'yü (46) çarşafla boğarak öldürdü. S.S. cinayetin ardından annesinin cesedini sakladı, cebinden aldığı paralarla markete gidip bira ve kuruyemiş aldı. S.S. içlerinde sevgilisini de bulunduğu 8 arkadaşını çağırıp cesedi sakladığı evde parti verdi. Bu sırada komşuların ihbari üzerine eve gelen polis annenin cesedini bulurken, evdeki 9 kişiyi de gözaltına aldı.

 

Sorgusunda suçunu itiraf eden S.S., "Annemle sık sık tartışıyorduk. Dün de kavga ettik. Onu çarşafla boğarak öldürdüm. Sonra da üzerine kıyafetler koyarak cesedi gizledim. Daha sonra arkadaşlarımı eve çağırdım. İçki içip eğlenirken, polis geldi." dedi.

 

Ö.'nün boşandığı eşi ve S.S.'nin babası, kızının çok zorlu bir çocukluk dönemi geçirdiğini cinayette, annenin de sorumluluğu bulunduğunu iddia etti. Polis cinayetin ardından uzun süre S.S.'nin satanist bağlantıları olabileceği yönünde araştırmalar yaptı. Genç kızın, kredi kartı borcu ve yüksek cep telefonu faturası nedeniyle annesiyle sürekli kavga ettiği öğrenildi.

 

Cinayetin ardından S.S. tutuklandı, 8 arkadaşı serbest bırakıldı.

 

 ANNESİNİ KAFASINI VE KOLUNU KESEREK ÖLDÜRDÜ

 

Konya'da annesi Sebahat G. ile tartışan Benal S., annesini, kafasını ve kolunu keserek öldürdü.

 

25 Mart 2008 günü, 10 yıl önce eşinden boşanan Sebahat G. (58), birlikte yaşadığı bekar kızı Benal S. (33) tarafından bıçakla kafası ve bir kol kesilerek öldürüldü. Cinayet, eve gelen komşunun zili çalmasına rağmen cevap alamaması üzerine polise yaptığı ihbarla ortaya çıktı. Eve gelen polis ekipleri yaşlı kadının cansız bedeni ile yanıbaşında, cinayet aleti bıçakla elleri kan için oturan kızını buldu. Cinayetin ardından gözaltına alınan Benal S., gazetecilere "Pişman değilim. Onu istemiyorum." diye seslendi.

 

Komşuları Benal S.'nin psikolojik tedavi gördüğü ve annesi ile sürekli tartıştığını söyledi.

 

Cinayetin ardından Benal S. tutuklandı.

 

 ANNESİNİ BOĞAZINI KESEREK ÖLDÜRDÜ

 

Bursa'da bir genç annesinin boğazını keserek öldürdükten sonra banyo yapan ablasını da bıçaklayarak yaraladı.

 

28 Mart 2008 gecesi saat 23.00 sıralarında Sunay Y. (25) odasının penceresinden "artık kimse yaşamasın dünyanın sonu geldi" diyerek bağırmaya başladı. Ardından pencerelerin perdelerini kapatarak içeriye giren Sunay Y., 50 yaşındaki annesi Elmas Y.'nin önce boğazını kesti, sonra da 10 yerinden bıçaklayarak öldürdü. Ardından banyodaki ablası Sevcan Y.'yi (27) 7 ayrı yerinden bıçaklayarak yaraladı. Sunay Y.odasına geçip kendi kollarını da kestikten sonra evden çıktı. Y., yaklaşık 1 kilometre yürüdükten sonra bindiği taksiyle özel bir hastaneye gitti.Hastanede tedavi edilen Sunay Y. adresini doktorlara söyledikten sonra "ben annemi ve ablamı bıçakladım, polise haber verin" diyerek cinayeti itiraf etti. Sunay Y.'nin "şizofren" teşhisiyle 8 yıldır psikolojik tedavi gördüğü öğrenildi.

 

Cinayetin ardandan Sunay Y. tutuklandı.

 

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle