Gündem Haberleri

  Yumruk yiyen başkana miting gibi karşılama

  DHA
  15.05.2017 - 17:32 | Son Güncelleme:

  Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a yumruklu, yumurtalı saldırıda bulunan Görkem Huslu tutuklandı. Tedavisi tamamlanan CHP’li Recep Gürkan belediye binası önünde miting yapar gibi karşılandı.

  Edirne’de ziyarete gittiği kadın emek pazarında selfie çekme bahanesiyle yanına gelen 29 yaşındaki Görkem Huslu’nun yumurtalı-yumruklu saldırısına uğrayan Edirne Belediye Başkanı CHP’li Recep Gürkan, hastanesindeki tedavisinin ardından taburcu edildi.

  Makam aracıyla Edirne Belediye Başkanlığı binasına gelen Recep Gürkan’ı milletvekilleri, partililer, belediye çalışanları ve emek pazarı kadın esnafı alkışlarla karşıladı. Kadın emek pazarı esnafı Gürkan’a çiçek vererek "Geçmiş olsun" dilediğinde bulundu.

  DOKTOR UYARISIYLA GÖZLÜK TAKTI

  Doktorların uyarısı nedeniyle güneş gözlüğü takan Recep Gürkan, belediye önünde toplananlara seslenerek, sağlığının yerinde olduğunu ve gözündeki yırtığın tedavi edilebilir olduğunu söyledi. Gürkan, "Biz 12 Eylül öncesinden geliyoruz, kavgalarla büyümüş bir nesiliz. Kavga etmiyorsak, kavga etmeyi bilmediğimiz değil. Kavgadan kimseye bir çıkar sağlanmayacağını bildiğimiz için. Dün isterdim ki o saldırı mertçe olsun, yüze karşı olsun, adam gibi olsun. Selfie çekmek, fotoğraf çekmek bahanesiyle yanıma yaklaşık kalleşçe arkadan vurulmasın. Gözümüzde bir problem var bu tedavi olacak. Olmazsa da çok önemli değil, bir gözümüz, bir kolumuz, bir canımız gitse ne olur? Şunu bilsinler ki Recep Gürkanın canını dahi alsalar, benim arkadaşlarım, emekçilerim dostlarım, Edirne mücadelesini sonuna kadar sürdürecek. Vereceğimiz bir can oda Edirne’ye feda olsun. Çünkü biz Edirne’yi aşkla seviyoruz. Aşkımız bizim Edirne" dedi.

  Edirne Belediye Başkanına saldıran kişi tutuklandıEdirne Belediye Başkanı'na saldıran kişi tutuklandı

  ’ARKASINDAKİLER BULUNACAK, HODRİ MEYDAN’

  Saldırgan Görkem Huslu’yu azmettirenlerin ortaya çıkarılacağını belirten Recep Gürkan, hodri meydan diyerek şöyle konuştu: "Elbette ben adalete güveniyorum. Savcılara, hakimlere emniyete güveniyorum. Olağanüstü çalışma yaptılar. Ben o tetikçinin değil, o hasta insanın değil, arkasındakilerin bulunacağından eminim. Onu kimler azmettirdi, kimler bu yola sevk ettirdi, kimler teşvik etti, kimler kafasını karıştırdı. Bunu hep beraber emniyetimizin, savcıların, hakimlerin ortaya çıkaracağına eminim. Edirne Belediye Başkanlığının çalışmalarını aylardır hedef gösteren bazı kendini bilmezler. Bu çalışmada mutlaka ortaya çıkacaktır. Kendine başkan diyenler, kendine gazeteci diyenler, kendine ben şehrin temsilcisiyim, şusuyum, busuyum diyenlerin hepsi ortaya çıkacak. Biz onları biliyoruz ama bizim bilmemiz yetmez, önemli olan adaletin ortaya çıkarması. Şimdi buradan sormak istiyorum. Ne oldu? Edirne Belediye Başkanı’nın yüzüne, gözüne vuruldu, hasar aldı. Başınız göğe erdi mi, mutlu mu oldunuz? Zannediyor musunuz ki Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı bir tane hain saldırıyla, bir tetikçi ile korkutabileceksiniz? Hodri meydan, hadi görelim bakalım, daha çok saldırın. Tankınızla, topunuzla, tüfeğinizle gelin. Gelmezseniz namussuzsunuz, şerefsizsiniz. Hadi gelin, sivri kalemlerinizden daha çok kan akıtın, haydi bakalım. O zehirli dilleriniz daha çok konuşsun, hodri meydan."

  Gürkan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Yalova Milletvekili Muharrem İncenin aralarında bulunduğu yüzlerce kişinin kendisini arayıp geçmiş olsun dediğini söyledi. Konuşmasının ardından Gürkan, kendisini karşılamaya gelen CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, Edirne milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Erdin Bircan ve partililerle birlikte belediye binasına girerek görevine başladı.

  Etiketler: yumruk , YUMURTA , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı