GeriGündem Son dakika: Tuzla'da kimyasal koku paniği ile ilgili Belediye Başkanı'ndan flaş açıklama: 'Sabotaj şüphesi...'
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Son dakika: Tuzla'da kimyasal koku paniği ile ilgili Belediye Başkanı'ndan flaş açıklama: 'Sabotaj şüphesi...'

İstanbul Tuzla'daki ağır koku ilçede panik yarattı, Ekiplerin çalışmaları sürerken Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, CNN Türk canlı yayınında sabotaj şüphesi olabileceğini söyledi. Tuzla Belediyesi de konuyla ilgili suç duyurusunda bulundu. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Tuzla'da çevreye yayılan kaynağı henüz belirlenemeyen kokuya ilişkin soruşturma başlattı.

Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, CNN Türk canlı yayınında şunları söyledi:
''Bugünkü bu hadise çok ilginç bir hadise. Emniyet yetkilileriyle, valilikle, AFAD yetkilileriyle görüştük. Çok ilginç, rögar kapağının açılıp herhangi bir yerde; Moda'da da Üsküdar'da da olabilecek rögar kapağının açılıp dökülen madde olduğu düşünülüyor. Maddenin ne olduğuna dair araştırma yapılıyor. 
İşin müsebbipleri aranıyor. Mahalleyi bile kapsamadığı için, bir vidanjör ve kimyasal döküm olmadığını; lokal bir hadise olduğunu ve özellikle de birilerinin bir sabotaj gibi olabileceği şüphesi bile uyanabiliyor insanın kafasında.''

Tuzla'da yoğun koku paniği

BELEDİYE SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Tuzla Belediyesi de konuyla ilgili suç duyurusunda bulundu.

SAVCILIK SORUŞTURMA BAŞLATTI

Tuzla’da etkili olan ağır kokuya ilişkin Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından “çevreyi kasten kirletmek” suçundan soruşturma başlatıldı.

Son dakika: Tuzlada kimyasal koku paniği ile ilgili Belediye Başkanından flaş açıklama: Sabotaj şüphesi...

Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle