GeriGündem Son dakika... Türkiye'yi yasa boğan kazada karar belli oldu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Son dakika... Türkiye'yi yasa boğan kazada karar belli oldu

Son dakika... Türkiye'yi yasa boğan kazada karar belli oldu

İZMİR'den Muğla'nın Marmaris ilçesine 'Anneler Günü' kutlamasına gidenleri taşıyan midibüsünün 13 Mayıs 2017 tarihinde Sakar Geçidi'ndeki virajda alt yola düşmesi sonucu 24 kişinin öldüğü kazayla ilgili 1'i tutuklu 3 sanığın yargılandığı Muğla 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki davada karar çıktı. Mahkeme heyeti minibüsün sahibi olan tutuklu sanık Bülent Çetindağ'ın 10 yıl hapsine, tutuksuz sanıklar Aysun Özkamalı ve Murat Ceylan'ın ise beraatlerine karar verdi.

1. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu yargılanan midibüs sahibi Bülent Çetindağ ile kazada hayatını kaybedenlerin yakınları ve avukatlar katıldı.
Duruşmada mütalaasını sunan iddia makamı, mazeret taleplerini, dosya içinde mevcut raporların karar vermeye yeterli olduğundan soruşturmanın
genişletilmesine ilişkin talepleri ve sanığın yeni bilirkişi incelemesi yaptırma talebinin reddini talep etti.

Duruşmada söz verilen sanık Çetindağ ise böyle bir kazanın olmasını kendisinin istemediğini belirterek, tahliye talebinde bulundu.

Kazada hayatını kaybedenlerin yakınları ise sanığın cezalandırılmasını istedi.

Mahkeme tutuklu sanık Bülent Çetindağ'ın, "Taksirle birden fazla kişinin ölümüne ve yaralanmasına sebebiyet verme"den 12 yıl hapis cezası verdi. Sanığın, izlenen hali lehine takdiri indirim sebebi kabul edilerek cezası 10 yıla düşürüldü.

Tutuksuz yargılanan sanıklardan Aysun Özkamalı ile Murat Ceylan'ın üzerine atılı suçlardan suç unsurunun oluşmaması nedeniyle beraatine karar verildi.
Muğla'da 03 FR 747 plakalı midibüs, 13 Mayıs 2017'de Sakar Geçidi'nde şarampole yuvarlanarak yaklaşık 15 metre aşağıdan geçen kara yoluna düşmüş, 24 kişi hayatını kaybetmiş, 10 kişi yaralanmıştı. Midibüste bulunan, çoğunluğu kadın ve çocuklardan oluşan grubun, Anneler Günü programı için İzmir Buca'dan Marmaris'e gitmek üzere hareket ettikleri belirlenmişti.  

Son dakika... Türkiyeyi yasa boğan kazada karar belli oldu

Marmaris'teki korkunç kazanın yeni görüntüleri ortaya çıktı!
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle