Gündem Haberleri

  Topbaş'ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı ve Hüseyin Çapkın tutuklandı

  Damla GÜLER
  17.06.2017 - 12:51 | Son Güncelleme:

  Dün gece gözaltına alınan Kadir Topbaş'ın damadı işadamı Ömer Faruk Kavurmacı ile eski İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.

  TUSKON'a yönelik FETÖ soruşturması kapsamında 8 Eylül 2016’da tutuklanan Kavurmacı, sağlık sorunları gerekçe gösterilerek 3 Mayıs’ta tahliye edilmişti. Sonrasında hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılan FETÖ/PDY’nin iş adamları yapılanmasına yönelik soruşturmanın sanıkları arasında yer alan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş’ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı dün gece gözaltına alınmıştı. 

  FETÖ’nün mülkiye yapılanması kapsamında hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılan eski İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın da dün gece teslim olmuştu.

  Topbaşın damadı Ömer Faruk Kavurmacı ve Hüseyin Çapkın tutuklandı

  KORİDORDA BEKLEDİLER

  Öğle saatlerinde Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na sevk edilen Çapkın ve Kavurmacı, nezarethaneye götürülmeden doğrudan kararın okunacağı mahkemenin olduğu kata çıkarıldı. Burada bir süre bekleyen Kavurmacı ve Çapkın için polis ve özel güvenlik görevlileri yoğun güvenlik önlemi aldı.

  TUTUKLANDILAR

  Ayrı ayrı yerlerde avukatlarıyla birlikte duruşma salonunun koridorunda bekleyen Çapkın ve Kavurmacı nöbetçi hakimin tutuklama kararının yüzlerine okunmasının ardından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

  Kavurmacı ve Çapkın, Metris Cezaevi'ne konuldu. Kavurmacı, emniyete ait sivil bir araçla getirildiği Metris Cezaevi'ne getirildi.

  Topbaşın damadı Ömer Faruk Kavurmacı ve Hüseyin Çapkın tutuklandı
  Ömer Faruk Kavurmacı Metris Cezaevi'ne götürüldü

  KAVURMACI'DAN 20 DAKİKA SONRA ÇAPKIN DA AYNI CEZAEVİNE GETİRİLDİ

  Hüseyin Çapkın da sivil polis aracıyla Metris Cezaevi'ne getirildi. Cezaevi bahçesinde araçtan indirilen Hüseyin Çapkın'a sivil polis ekipleri eşlik etti. Hüseyin Çapkın, işadamı Ömer Faruk Kavurmacı'nın cezaevine getirilmesinden yaklaşık 20 dakika sonra aynı cezaevine getirildi.

  Topbaşın damadı Ömer Faruk Kavurmacı ve Hüseyin Çapkın tutuklandı

  ÇAPKIN DÜN GECE TESLİM OLMUŞTU

  İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi, FETÖ/PDY'nin mülkiye yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında, aralarında eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, eski İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın'ın da bulunduğu, 13'ü tutuklu 15 eski vali ve kaymakam hakkında hazırlanan iddianameyi kabul ederek, Çapkın ile eski Denizli Valisi Abdülkadir Demir için tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarmıştı. Çapkın, dün akşam saatlerinde avukatıyla İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne gelerek teslim olmuştu.

  Kadir Topbaş’ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı, gözaltına alındıKadir Topbaş’ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı, gözaltına alındı

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı