GeriGündem Son dakika: Sevan Nişanyan cezaevinden firar ettiğini Twitter'dan duyurdu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  53
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Son dakika: Sevan Nişanyan cezaevinden firar ettiğini Twitter'dan duyurdu

Son dakika: Sevan Nişanyan cezaevinden firar ettiğini Twitter'dan duyurdu

Yazar Sevan Nişanyan'nın Foça Açık Ceza İnfaz Kurumu'ndan firar ederek yurt dışına çıktığı iddia edildi. Nişanyan firarını, sosyal medya hesaplarından, “Kuş uçtu. Darısı geride kalan 80 milyonun başına” paylaşımı ile duyurdu. DHA'ya konuşan Nişanyan, "Cezaevindeydim, artık değilim. Cezaevine dönmeyi de düşünmüyorum" dedi. Sevan Nişanyan, Şirince’de SİT alanındaki araziye iki kez mühürlenmesine karşın inşaat yaptığı gerekçesiyle 9 ayrı suçtan 11 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.

Yazar Sevan Nişanyan'ın açık cezaevinden firar ettiği ortaya çıkarken yurt dışına çıktığı iddia ediliyor.

Nişanyan firarını, sosyal medya hesaplarından, “Kuş uçtu. Darısı geride kalan 80 milyonun başına” paylaşımı ile duyurdu. 

hurriyet.com.tr'nin edindiği bilgilere göre Nişanyan'ın bugün sabah 09.45'te cezaevine teslim olması gerekiyordu. Ancak Nişanyan'ın akşam saatlerine kadar teslim olmadığı öğrenildi. 

Son dakika: Sevan Nişanyan cezaevinden firar ettiğini Twitterdan duyurdu

’CEZAEVİNDEYDİM, ARTIK DEĞİLİM’

DHA’nın cep telefonundan ulaştığı Nişanyan, "Cezaevindeydim, artık değilim. Cezaevine dönmeyi de düşünmüyorum" dedi. Türkiye’de mi yoksa yurtdışında mı olduğu sorusuna ise "Nerede olduğunu ben de bilemiyorum" diye yanıtlayanÿNişanyan, firarıyla ilgili olarak ise "Darısı zulüm mağduru olan herkesin başına" dedi.

PROFİL FOTOĞRAFINI DEĞİŞTİRDİ

Sevan Nişanyan akşam saatlerinden sosyal paylaşım sitesi Twitter’daki profil fotoğrafını değiştirdi. Nişanyan’ın, havada süzülen bir kuş fotoğrafını profil fotoğrafı yaptığı görüldü.

Son dakika: Sevan Nişanyan cezaevinden firar ettiğini Twitterdan duyurdu

NELER OLMUŞTU?

İzmir'in Selçuk İlçesine bağlı kırsal Şirince Mahallesi’nde bir kilometre mesafedeki kendine ait araziye yaptığı 60 metrekarelik evin inşaatı arazinin SİT olduğu gerekçesiyle iki kez mühürlenmesine rağmen tamamlayan Nişanyan, hakkında Selçuk 2’nci Asliye Ceza Mahkemesinde davalar açılmıştı.

Suçun mükerrer olarak işlendiği gerekçesiyle açılan davalar 2013 yılında kesinleşmeye başladı. Nişanyan bunun üzerine 2 Ocak 2014 tarihinde Torbalı Açık Cezaevi’ne konuldu. Aradan geçen süreçte farklı cezaevlerine cezasını çekmeyi sürdüren Nişanyan, disiplin suçu işlediği gerekçesiyle bir ara kapalı cezaevine de konuldu. Nişanyan son olarak Foça Açık Cezaevi’nde bulunuyordu.

 

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle