Gündem Haberleri

  Sedat Şahin ve adamları gözaltında... İlk fotoğraflar

  Dinçer GÖKÇE/ hurriyet.com.tr ÖZEL / Ramazan EĞRİ - Çağatay KENARLI, İstanbul (DHA)
  17.05.2017 - 13:57 | Son Güncelleme:

  Organize suç örgütü lideri Sedat Şahin ve 2 adamı bugün polisin Beykoz'da bir villaya düzenlediği operasyonda gözaltına alındı. Son derece gizli yürütülen operasyona katılacak ekiplerin önceden belirlenerek, 'Beykoz tarafında bir kahvaltı organizasyonu var' sözleriyle bölgeye çağrıldığı ortaya çıktı. Villada uzun süre devam eden operasyonda 2 lav silahı, 9 kaleşnikof tüfek, 20 tabanca ve 1 çuval mermi ele geçirildi. Aramaların ardından villadan çıkartılan Sedat Şahin ve 2 koruması emniyete götürüldü.

  İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Beykoz’daki bir villaya düzenlediği operasyonda suç örgütü lideri Sedat Şahin, 2 korumasıyla birlikte yakalandı. Operasyona Özel Harekat Timleri de destek verdi. Yapılan baskın sonrası Sedat Şahin ile 2 kişi gözaltına alındı.
  Polis ekiplerinin yaptıkları adreste yaptıkları aramada ele geçirilen silahlar çıkarıldı. Lav silahının bir beze sarılı olduğu görüldü. Silahlar incelenmek üzere Kriminal Polis Laboratuarına götürüldü. Aramaların tamamlanmasının ardından Sedat Şahin ve adamları da emniyete götürüldü. 

  OPERASYON BİLGİSİ 3 KİŞİDE

  İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri 'Sarallar' ve 'Şahinler' olarak bilinen suç örgütü üyelerine yönelik bir süredir operasyon düzenliyor. Sedat Şahin'in daha önceki operasyonlardan kılpayı kaçması nedeniyle, Sedat Şahin'e yönelik yapılan operasyon bilgisi sadece İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Gaffar Demir ve Organize Şube Müdürü Murat Mutlu'da toplandı.

  Sabah saat 09.00 sıralarında Sedat Şahin'in gizlendiği lüks çiftlik evine ani operasyon düzenlendi. Operasyon yapıldığı sırada dahi kime operasyonun düzenlendiğini ekipte sadece 3 kişinin bilgisi vardı. Sedat Şahin ve yanında bulunan 2 koruması kıskıvrak gözaltına alındı.

  Sedat Şahin ve adamları gözaltında... İlk fotoğraflarCEPHANELİK BULUNDU

  Villadaki aramalarda şu ana kadar 2 lav silahı, 9 kaleşnikof tüfek, 20 tabanca ve 1 çuval mermi ele geçirildi.

  HAKLARINI OKUDULAR

  Operasyon ekipleri, Sedat Şahin "yakalandın" diyerek, haklarını okudu. Yapılan ilk aramalarda, onlarca otomatik silah kaleşnikof, onlarca değişik marka ve çaplarda tabanca ve çok sayıda el bombaları ele geçirildi.

  EKİPLER KAHVALTIYA ÇAĞRILDI

  Öte yandan Sedat Şahin'in operasyondan önce haber almasının önlenmesi için azami özen gösterildiği ortaya çıktı. Son derece gizli yürütülen operasyona katılacak ekiplerin önceden belirlenerek, 'Beykoz tarafında bir kahvaltı organizasyonu var' sözleriyle bölgeye çağrıldığı ortaya çıktı.

  Sedat Şahin ve adamları gözaltında... İlk fotoğraflarVillada bulunan bir silahın böyle çıkartıldığı görüldü.

  İDDİANAME HAZIRLANMIŞTI

  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı da Şahinler ve Sarallar olarak kamuoyunda anılan suç örgütleri hakkında hakkındaki soruşturma yapıp iddianame hazırlamıştı. 

  Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen 122 sayfalık iddianamede iki örgüte mensup 74 şüpheli yargılanıyor. İddianamede, Şahinler ile Sarallar isimli iki mafya grubunun birbirine saldırı hazırlığında olduğu bilgisi üzerine soruşturmaya başlandığı anlatıldı. İddianamede Şahinler ve Sarallar olarak bilinen organize suç örgütleri arasındaki husumet ve kanlı hesaplaşmaların geçmişi anlatılırken, 19 Mayıs günü, Sedat Şahin'in villasında öldürülmeye teşebbüs edilmesi ve saldırıda Şahin'in kayınvalidesi Gülçin E.'nin vurulmasıyla, iki grup arasındaki husumetin tetiklendiği kaydedildi.

  Sedat Şahin ve adamları gözaltında... İlk fotoğraflar

  İddianamede, 74 şüphelinin, "Suç işlemek amacıyla silahlı suç örgütü kurmak ve yönetmek," "Suç işlemek amacıyla kurulan silahlı suç örgütüne üye olmak," "Kasten adam öldürme," "Kasten adam öldürmeye teşebbüs," "Yağma," "Yağma amaçlı tehdit," "Tasarlayarak kasten adam öldürmeye azmettirmek," "Kasten yaralama" ve "Ruhsatsız silah bulundurmak" suçlarından cezalandırılması talep edildi.

  Sedat Şahin bu iddianame çerçevesinde aranıyordu.

   

  Etiketler: gözaltı
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı