Gündem Haberleri

  Son dakika plaketine ret

  Ebru DOĞAN / DHA
  28.02.2005 - 01:02 | Son Güncelleme:

  Kocaeli Gazetesi’nin her yıl düzenlediği yılın başarılı kişi ve kuruluşlarına verilen ‘Doruktakiler’ ödülü töreninde plaket krizi yaşandı. Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, listede adı olmadığı gerekçesiyle kendisine verilen plaketi kabul etmedi.

  Grand Yükseliş Otel’de önceki akşam yapılan ödül töreninde, Bakan Pepe ödüle layık görülen bir çok kişiye plaketlerini verdi. Gazete yöneticileri de, Kartepe Kış Sporları ve Kayak Merkezi için yaptığı çalışmalardan dolayı ödül alacaklar listesinde adı olmamasına rağmen Bakan Pepe için bir teşekkür plaketi hazırladı. Kocaeli Gazetesi’nin sahibi Tanzel Ünal, Bakan Pepe’ye sahnede plaketi vermek istedi. Durumu fark eden Osman Pepe, ‘Bu başka arkadaşımızın’ diyerek plaketi kabul etmedi.

  BAKANI SİNİRLENDİRDİ

  Ünal
  ’ın, ‘Bakın üzerinde sizin adınız yazıyor’ demesine rağmen sinirlenen Bakan Pepe, mikrofonu eline alarak, ‘Ödüller sadece semboliktir. En büyük ödülü halk verir, millet verir. Önemli olan halkın gönlünden ödül alabilmektir. Kartepe Kış Sporları ve Kayak Merkezi AKP hükümetinin bir projesidir. Ben bu projeyi bakanlık koltuğuna oturduğum günden beri takip ediyorum. Ben bu ödülü almıyorum. Kocaeli halkına hediye ediyorum’ dedi. Ödül töreninde yaşanan kriz tören salonunda gergin dakikaların yaşanmasına neden oldu.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı