Gündem Haberleri

  Son dakika... Nureddin Yıldız hakkında soruşturma

  AA
  08.03.2018 - 13:10 | Son Güncelleme:

  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Sosyal Doku Vakfı Başkanı Nurettin Yıldız hakkında soruşturma başlattı. Yıldız, son olarak “Allah vur dediyse vardır bir hikmet” demiş ve kadınlara kocalarından dayak yedikleri için şükretmeleri tavsiyesinde bulunmuştu. Yıldız halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmekle suçlanıyor.

  NUREDDİN Yıldız’ın 'Yatak, yorgan, battaniye cinsel dürtüleri rahatsız eden yapıda olmamalı, asansörde halvet' gibi sözleri infial yaratmıştı. Yıldız, son olarak “Allah vur dediyse vardır bir hikmet” demiş ve kadınlara kocalarından dayak yedikleri için şükretmeleri tavsiyesinde bulunmuştu.

  Bu sözlerin ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Nureddin Yıldız hakkında kadınlara yönelik açıklamaları nedeniyle "halkı kin ve düşmanlığa tahrik" suçundan resen soruşturma başlattığı bildirildi. 

  Cumhurbaşkanı Erdoğandan Diyanete ilahiyatçı talimatıCumhurbaşkanı Erdoğan'dan Diyanet'e 'ilahiyatçı' talimatı

  Nurettin Yıldızın Allah vur dediyse vardır bir hikmet demesinin ardından Diyanet İşleri Başkanından Kadınlar Günü mesajıNurettin Yıldız'ın 'Allah vur dediyse vardır bir hikmet' demesinin ardından Diyanet İşleri Başkanı'ndan Kadınlar Günü mesajı

  Etiketler: Son dakika , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı