GeriGündem Son dakika... Meteoroloji duyurdu: Bu akşam İstanbul'da başlıyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Son dakika... Meteoroloji duyurdu: Bu akşam İstanbul'da başlıyor

Son dakika... Meteoroloji duyurdu: Bu akşam İstanbul'da başlıyor

İstanbul'un bu akşam saatlerinden itibaren Kuzey Afrika kaynaklı toz taşınımının etkisine girmesi bekleniyor.

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezinden yapılan açıklamada, yapılan son değerlendirmelere göre, bölgenin bu akşam saatlerinden itibaren Kuzey Afrika kaynaklı toz taşınımının etkisine girmesinin beklendiği belirtildi.

Açıklamada, yer yer etkili olacağı tahmin edilen toz taşınımının neden olabileceği hava kalitesinde düşme, görüş mesafesinde azalma, yağış alan yerlerde çamur şeklinde yağış gibi olumsuzluklara karşı vatandaşlardan dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

Toz taşınımının bu akşam 18.00'de başlayarak yarın akşam 23.59'a kadar etkili olmasının beklendiği duyuruldu.

TÜRKİYE'NİN BATI KESİMLERİNDE ETKİLİ OLACAK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan duyuruda da Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı ve Batı Karadeniz'de toz taşınımının etkili olmasının beklendiği, Kuzey Afrika kaynaklı bu durumun hava kalitesinde düşme, görüş mesafesinde azalma, yağış alan yerlerde çamur şeklinde yağış gibi olumsuzluklara neden olabileceği ifade edildi.  Yarın akşam saatlerine kadar süreceği öngörülen toz taşınımına karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

BALIKESİR VALİLİĞİNDEN ’TOZ TAŞINIMI’ UYARISI

Balıkesir Valiliği, Kuzey Afrika kaynaklı toz taşınımına karşı uyarıda bulundu.ÿBugün, 18.00 ile 24 Nisan 2019 gece yarısı 23.59 saatleri arsında beklenen toz taşınımının yer yer çamur yağması şeklinde olabileceği bildirildi.

Balıkesir Valiliğinden yapılan yazılı basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

"Yapılan son değerlendirmelere göre, bölgemizin bu akşam saatlerinden itibaren Kuzey Afrika kaynaklı toz taşınımının etkisine girmesi beklenmektedir. Yer yer etkili olacağı tahmin edilen toz taşınımının; hava kalitesinde düşme, görüş mesafesinde azalma, yağış alan yerlerde çamur şeklinde yağışa neden olabilir. Olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir."

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Son 24 saatte ne oldu? (23.04.2019)
Yorumları Göster
Yorumları Gizle