Gündem Haberleri

  Tarsus'taki gizemli kazıda son dakika gelişmesi

  DHA
  03.11.2017 - 18:06 | Son Güncelleme:

  MERSİN’in Tarsus ilçesi 82 Evler mahallesindeki gecekondu tipi bir evde özel harekat polislerinin gözetiminde 1 yıldır süren esrarengiz kazının sona erdiği bildirildi. Kazı alanı görevliler tarafından toprakla kapatılmaya başlandı.

  Ankara’da oluşturulan 20 kişilik özel bir ekip tarafından, özel harekat polislerinin önlemleriyle 13 Kasım 2016 tarihinde başlatılan kazı, gizlilik içerisinde yürütüldü. Polis barikatları ve brandalarla çevrili kazı alanında kimsenin giriş- çıkışına izin verilmezken, CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, daha önce yaptığı açıklamada yapılan çalışmaların sır olduğunu belirtmişti.

  CHP Milletvekili Aytuğ Atıcı, bugün akşam saatlerinde kazı alanına gelerek brandalarla kapatılan alana girdi. Burada görevlilerle konuşan Atıcı çıkışta açıklama yaptı.

  Atıcı, kazının sona erdiğinin kendine söylendiğini anlattı. Atıcı, "Burada bir arkeoloğun bir çalışma yapması gerekiyordu. ’Burada bir İncil arıyoruz, yeraltı şehri arıyoruz’ demeleri lazımdı. Millete açık açık söylenmesi lazımdı. Bir şey bulduysak davul zurnayla duyurmalıydık. Buraları kapattılar, yer altını açtılar. Bütün evlerin duvarlarını çatlattılar. Burası milletin yeriyse milletten gizli iş yapılmaz. Kazının bittiğini, kapatma emrinin verildiğini söylediler. İçeride arkadaşlardan bir kısmı da tepki de gösterdi. Bununla ilgili daha önce tehditler de aldık" dedi.

  CHPli vekilden Tarsustaki gizli kazıyla ilgili şok Vatikan iddiasıCHP'li vekilden Tarsus'taki gizli kazıyla ilgili şok Vatikan iddiası!

   

  Tarsus için flaş iddiaya Vatikandan açıklama geldiTarsus için flaş iddiaya Vatikan'dan açıklama geldi

  Sır kazıdan cinayet çıkacakSır kazıdan cinayet çıkacak!

  Gizemli kazıyla ilgili ev sahibi konuştuGizemli kazıyla ilgili ev sahibi konuştu

  Gizemli kazıda yeni perde... Milletvekili 5’inci kez gitti, giremediGizemli kazıda yeni perde... Milletvekili 5’inci kez gitti, giremedi

  Tarsusta merakla takip edilen kazıdan ilk görüntüler ortaya çıktıTarsus'ta merakla takip edilen kazıdan ilk görüntüler ortaya çıktı

   

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı