Gündem Haberleri

  Son dakika: Melih Gökçek'ten ilk açıklama

  Hürriyet Haber
  05.10.2017 - 23:27 | Son Güncelleme:

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “istifa” tartışmalarının yaşandığı dönemde dün Beştepe’de Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur ile görüştü. Kulislere bu iki başkanın istifaya davet edildiği iddiası yayılırken görüşme sonrası Gökçek’ten “Sayın Cumhurbaşkanıma Külliye’nin karşısına yapılacak müze ile ilgili projenin tüm detaylarını sundum” açıklaması geldi.

  SÜRPRİZ GÖRÜŞME

  Cumhurbaşkanı Erdoğan İran gezisi dönüşünde, “Bir makama getirilirken her şey güzel, ama metal benim yorgunluğu dediğim durumlarda makamın boşaltılmasının istenilmesi niye yadırganıyor” mesajını verirken haklarında “istifalarının istendiği” iddiası gündeme gelen Gökçek ve Uğur akşam saatlerinde Beştepe’ye gitti.

  Uğur’un üç gündür Ankara’da Erdoğan ile görüşebilmek için partinin önemli isimlerini devreye sokarak randevu beklediği öne sürüldü.

  Gökçek’in de aynı şekilde Erdoğan ile görüşme talep ettiği öğrenildi. Beştepe’deki sürpriz belediye başkanları görüşmesi nedeniyle Başbakan Binali Yıldırım’ın Erdoğan ile haftalık görüşmesinin de ertelendiği açıklandı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın istifasının ardından yeni istifaların olacağı gündeme gelmişti. Bu nedenle görüşmenin her iki başkanın istifası için yapıldığı iddiaları hızla kulislere yayıldı.

  Gökçek ne yapacak 2018 Marta dek süre mi istediGökçek ne yapacak? 2018 Mart'a dek süre mi istedi?

  GÖKÇEK'TEN AÇIKLAMA

  Cumhurbaşkanlığından iki başkanla görüşmenin içeriğine ilişkin bir açıklama yapılmadı. Görüşmeye ilişkin ilk açıklama Gökçek’ten geldi.

  Gökçek, Twitter hesabından özetle “Sayın Cumhurbaşkanımdan randevu talep etmiştim. Bu gece görüştük. Sayın Cumhurbaşkanıma Külliye’nin karşısına yapılacak müze ile ilgili projenin tüm detaylarını sundum. Ayrıca Büyükşehir’in devam eden projeleri konusunda çeşitli bilgiler verdim. Kamuoyunun bilgisine...” açıklamasını paylaştı.
  Balıkesir Belediye Başkanı Edip Uğur: İstifa yokBalıkesir Belediye Başkanı Edip Uğur: İstifa yok

  Erdoğan, o başkanla da görüştüErdoğan, o başkanla da görüştü

  SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

  Son 24 saatte ne oldu? (05.10.2017-2)İşte 'Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı