Gündem Haberleri

  Son dakika: Meclis'te sürpriz zirve... Davet polemiği çıktı...

  Hürriyet Haber
  01.10.2017 - 15:18 | Son Güncelleme:

  Yeni yasama yılı açılış töreni nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmanın ardından Meclis'te sürpriz bir zirve yaşandı.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Genel Kurul konuşmasının ardından, Başbakan Binali Yıldırım, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan ile Meclis Başkanı İsmail Kahraman'ın makam odasında bir araya geldi. Görüşme 25 dakika sürdü.

  Görüşmede, bazı bakanlar, yüksek yargı organları başkanları, kuvvet komutanları da bulundu.

   TBMM Başkanı Kahraman, TBMM’deki makamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, MHP Genel Başkanı Bahçeli, Bakanlar Kurulu üyeleri, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, Yüksek Yargı mensupları ve milletvekillerinin katılımıyla düzenlenen görüşmeden sonra gazetecilerin sorularını cevapladı. Kahraman, daha önceki TBMM açılışlarında da makamına davet ettiğini söyleyerek, “Akşam resepsiyondan önce bir araya geldik, Güzel bir şey” ifadelerini kullandı.

  KAHRAMAN: HERKESİ DAVET ETTİM

  Kılıçdaroğlu’nun davet edilip edilmediğine ilişkin soruya Kahraman, “Evet, onun herhalde randevusu vardı. Herkesi davet ettim. Akşam birlikte olacağız” şeklinde konuştu.

  Görüşmede Suriye’nin kuzeyinin gündeme gelip gelmediğine dair soruya Kahraman, “Sohbet vardı, temenniler var. Gündem sıcak, gündem ne zaman sıcak değil ki? Türkiye büyük devlet” dedi.

  KILIÇDAROĞLU TEPKİ GÖSTERDİ

  TBMM'deki sürpriz görüşmeye Kılıçdaroğlu'nun katılmaması ile ilgili olarak Meclis Başkanı Kahraman'ın "Kemal Bey’in randevusu vardı, ben herkesi davet ettim, akşam resepsiyonda inşallah beraber olacağız” sözlerine CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu tepki gösterdi.

  Davet edilmediğini kaydeden Kılıçdaroğlu, "Meclis Başkanı'na yalan söylemek yakışmıyor" ifadelerini kullandı.

  CHP Meclis Grubu’ndan yapılan açıklamada, "TBMM Başkanı’nın odasında yapılan toplantıya Sayın Genel Başkan’ın çağrıldığı bilgisi doğru değildir. Sayın Genel Başkan’ın bu görüşmeden haberi olmadığı gibi toplantıya da davet edilmemiştir" denildi. CHP’den yapılan açıklamada ayrıca Meclis Başkanı İsmail Kahraman’ın, telefonla aradığı Kılıçdaroğlu’dan özür dilediği belirtildi.

  KAHRAMAN KILIÇDAROĞLU'NU ARADI

  TBMM Başkanı İsmail Kahraman ise yaptığı yazılı açıklamada Kılıçdaroğlu'nun da davet edildiğini ancak kendisinin kürsüde olması nedeniyle daveti yapan görevlilerin ihmal ya da ulaşamama durumunun söz konusu olduğunu söyledi.


  Son dakika: Mecliste sürpriz zirve... Davet polemiği çıktı...

  TBMM açılışında Erdoğandan flaş mesajlarTBMM açılışında Erdoğan'dan flaş mesajlar

  Erdoğandan HDPye sert sözlerErdoğan'dan HDP'ye sert sözler

  .

   

  SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

  Son 24 saatte ne oldu? (30.09.2017-2)İşte 'Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı