GeriGündem Son dakika! MEB 20 bin sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları açıklandı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Son dakika! MEB 20 bin sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları açıklandı

Son dakika! MEB 20 bin sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları açıklandı

On binlerce öğretmenin heyecanla takip ettiği sözleşmeli öğretmen alımının, sözlü sınav sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından adayların erişimine açıldı. Sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları, kurumun internet sitesi üzerinden TC Kimlik ve doğum tarihi bilgisi ile görüntülenebilecek. Şimdi ise sözlü sınav sonuçlarına ilişkin itiraz süreci başlayacak. İşte, sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçlarıyla ilgili bilgiler.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından ataması yapılacak olan 20 bin sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları açıklandı. Söz konusu öğretmen alımında, ön başvurular 26 Mart-1 Nisan, sözlü sınavlar ise 12-30 Haziran tarihlerinde tamamlanmıştı. Sözleşmeli öğretmen sözlü sınav sonuçları, adayların T.C Kimlik Numarası ve doğum tarihi bilgileri ile kurumun internet sitesi üzerinden öğrenilebilecek. İşte, MEB sözleşmeli öğretmen alımı sözlü mülakat sonuçları sorgulama ekranı...

Sözleşmeli öğretmen sözlü mülakat sonuçları, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklandı. Sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları aşağıdaki link üzerinden T.C Kimlik Numarası ve doğum tarihi bilgileri girilerek öğrenilebilecek. Adaylar, sözlü sınav sonuçlarına T.C. kimlik numaraları ile Bakanlığın "www.meb.gov.tr" internet adresinden erişim sağlayacaklar.

TERCİHLER NE ZAMAN YAPILACAK?

Bakanlığın sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yapılan açıklamaya göre, öğretmen adaylarının eğitim kurumu tercihleri, 30 Temmuz-5 Ağustos'ta alınacak.
Sözleşmeli öğretmenler, 9 Ağustos'ta yapılacak atamalarının ardından 2 Eylül'de göreve başlayacak.

SORGULAMA YAPMAK İÇİN TIKLAYIN

İTİRAZ TAKVİMİ NETLEŞTİ

Sözlü sınav sonuçlarına ilişkin itirazlar, 8-10 Temmuz tarihinde alınacak, 16 Temmuz 2019'da sonuçlandırılacak. Sözlü sınav sonuçlarına, sınav merkezi olan il Millî Eğitim Müdürlüğü aracılığıyla sınava girdiği sözlü sınav komisyonuna itiraz edilebilecek.  İtirazlar, sözlü sınav komisyonu tarafından değerlendirilecek ve ilgililere bildirilecek.

OKUL TERCİHLERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

20 bin sözleşmeli öğretmenin eğitim kurumu tercihleri 30 Temmuz-5 Ağustos'ta alınacak. Öğretmenlerin atama sonuçları 9 Ağustos'ta açıklanacak.

Sözlü sınavda 60 ve üzerinde puan alan adaylar, en fazla 20 (yirmi) eğitim kurumunu elektronik ortamda tercih edebilecek. Tercihler, aynı il ve/veya farklı illerde bulunan eğitim kurumları arasından istenilen öncelikte yapılabilecek.

Tercihler herhangi bir il veya ilçe Millî Eğitim Müdürlüğüne onaylatılacak. Adaylar il veya ilçe Millî Eğitim Müdürlüğünce başvuruları onaylanmadıkça tercih değişikliği yapabilecek.

GÖREVE BAŞLAMA TARİHİ BELLİ OLDU

Sözleşmeli öğretmenler, 9 Ağustos'ta yapılacak atamalarının ardından 2 Eylül itibarıyla göreve başlayacak.

 

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle