GeriGündem Kapatılan üniversitenin akademisyen ve çalışanlarına operasyon...
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  7
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kapatılan üniversitenin akademisyen ve çalışanlarına operasyon...

Kapatılan üniversitenin akademisyen ve çalışanlarına operasyon...

Kapatılan Fatih Üniversitesi'nin akademisyen ve çalışanlarına yönelik İstanbul merkezli 29 ilde gerçekleştirilen operasyonda, gözaltı kararı bulunan 171 şüpheliden 54'ü yakalandı. Üniversitenin Büyükçekmece’deki eski rektörlük binasında polis arama yapıyor.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma çerçevesinde kapatılan üniversitede çalışan ve örgütün şifreli haberleşme programı "ByLock" kullanıcısı olduğu iddia edilen, aralarında akademisyenlerin de bulunduğu 171 şüpheli hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

29 İLDE OPERASYON

Karar doğrultusunda, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü ekiplerince, İstanbul merkezli 29 ilde operasyon başlatıldı. Operasyonda, 26'sı kadın 54 şüpheli yakalandı. 117 zanlının yakalanması için çalışmalar sürüyor. Ayrıca soruşturma bünyesindeki 1 kişinin de daha önceki soruşturmalar kapsamında tutuklu olduğu öğrenildi.

ÜNİVERSİTEDE ARAMA

Soruşturma kapsamında önce kayyuma daha sonra da İstanbul Üniversitesi’ne devredilen üniversitenin Büyükçekmece’deki eski rektörlük binasında arama yapılıyor. Rektörlük binasındaki odalarda yapılan aramaların ardından odaların mühürleneceği öğrenildi.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle