Gündem Haberleri

  İşte İstanbul için son hava tahmini

  İHA
  28.07.2017 - 08:56 | Son Güncelleme:

  Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre İstanbul'da bugün aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. AKOM, Kartal, Pendik, Adalar ve Tuzla'da şiddetli yağış uyarısı yaptı.

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), Kartal, Pendik, Adalar ve Tuzla ilçeleri için şiddetli yağış uyarısı yaptı. Kentin Asya yakasındaki Kartal, Pendik, Adalar ve Tuzla'da şiddetli yağış beklendiği ve yaşanabilecek olumsuz durumlara karşı AKOM ekiplerinin bölgelerde tedbir aldığı belirtildi.  İBB'den yapılan açıklamada ise "Alınan meteorolojik verilere göre; Kartal-Pendik-Adalar-Tuzla bölgelerinde şiddetli yağış bekleniyor. AKOM ekipleri bölgede tedbir alıyor" denildi.

  Sağanak, fırtına, dolu... İstanbulu neden bu kadar şiddetli vurduSağanak, fırtına, dolu... İstanbul'u neden bu kadar şiddetli vurdu?

  SON TAHMİNLER

  Yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara'nın güney ve doğusu, Kuzey ve İç Ege, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı ve Doğu Karadeniz ile Kırklareli, Tekirdağ, Aydın ve Çorum çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerine kadar Balıkesir, Bursa, Kocaeli, Sakarya ve Yalova çevrelerinde yerel olmak üzere kuvvetli (metrekareye 21-50 kg) olması bekleniyor.

  Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının kuzey, iç ve batı kesimlerde hissedilir derecede (4 ila 10 derece) azalacağı, diğer yerlerde değişmeyeceği tahmin ediliyor.

  Rüzgarın ise genellikle güney ve güneybatı, Orta Karadeniz Kıyıları ile zamanla iç ve batı kesimlerde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Batı ve Orta Karadeniz kıyıları ile İç Anadolu'nun kuzeybatısında yer yer kuvvetli (30-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

  Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:
  Ankara: Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 31
  İstanbul: Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 28
  İzmir: Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 30
  Adana: Az bulutlu ve açık, zamanla iç kesimleri parçalı bulutlu 35
  Bursa: Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerine kadar kuvvetli (metrekareye 21-50 kg) olması bekleniyor. 28
  Antalya: Az bulutlu ve açık, zamanla iç kesimleri parçalı bulutlu 34
  Samsun: Parçalı bulutlu 29
  Trabzon: Parçalı, yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde iç ve dağlık kesimleri ile gece saatlerinden sonra il geneli yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 31
  Erzurum: Az bulutlu ve açık 33
  Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 40

  AKOM'DAN İSTANBUL'UN 4 İLÇESİ İÇİN UYARI

  AKOM'dan İstanbul'un 4 ilçesi için şiddetli yağış uyarısı geldi. Şiddetli yağış uyarısı yapılan ilçeler Kartal, Pendik, Adalar ve Tuzla.

  İşte İstanbul için son hava tahmini

  İşte İstanbul için son hava tahmini

  Bu görüntü sosyal medyada tartışma yarattıBu görüntü sosyal medyada tartışma yarattı

  İstanbulda 9 günde 2. tufanİstanbul'da 9 günde 2. tufan!

  Dolu bu hale getirdi: 5000 feette korku dolu anlarDolu bu hale getirdi: 5000 feet'te korku dolu anlar

  Sağanak, fırtına, dolu... İstanbulu neden bu kadar şiddetli vurduSağanak, fırtına, dolu... İstanbul'u neden bu kadar şiddetli vurdu?

  Sağanak ve fırtına İstanbulu vurduSağanak ve fırtına İstanbul'u vurdu

  Muhabirin dolu ve yağmur ile imtihanıMuhabirin dolu ve yağmur ile imtihanı!

   

  SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

  Son 24 saatte ne oldu? (28.07.2017) İşte 'Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..

   

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı