Gündem Haberleri

  Son dakika: İstanbul'a giriş yaptı! Kısa süreli şiddetli yağışa dikkat

  Hürriyet Haber
  21.09.2017 - 14:15 | Son Güncelleme:

  İstanbul'da iki haftadır etkili olan ve dün eylül ayı sıcaklık rekorunun kırıldığı aşırı sıcak hava, bugün yerini sonbahara bıraktı. Kente boğaz hattından yaklaşan yağış getiren bulutlar, meteoroloji radarına yansıdı. Saat 14.10 sıralarında Bakırköy sahilinde başlayan yağış, vatandaşlara zor anlar yaşattı. Yağmura hazırlıksız yakalananlar duraklara sığındı. Kısa süreli gök gürültülü şiddetli yağış ve dolunun özellikle İstanbul'un Avrupa Yakası'nda etkili olması bekleniyor.

  Kentte başlayan sağanak, Beyoğlu, Beşiktaş, Şişli ilçelerinde hayatı olumsuz etkiledi. Yağışın aniden bastırması üzerine Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi, yağmur nedeniyle bir anda boşaldı. Yağışa hazırlıksız yakalanan vatandaşlar, çevredeki bina ve iş yerlerine sığındı.

  Son dakika: İstanbula giriş yaptı Kısa süreli şiddetli yağışa dikkat
  Kente boğaz hattından yaklaşan yağış getiren bulutlar, meteoroloji radarına yansıdı.

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, öğleden sonra İstanbul Avrupa yakası ile boğaz çevresinde, akşam saatlerinden sonra ise il genelinde yerel olarak gök gürültülü sağanak bekleniyor. Yağışların yarın sabah Anadolu yakası başta olmak üzere etkisini artıracağı tahmin ediliyor.

  Son dakika: İstanbula giriş yaptı Kısa süreli şiddetli yağışa dikkat

  Yağışların yerel şekilde kuvvetli olacağı ve metrekareye 10 ila 40 kilogram yağış düşeceği öngörülüyor. İstanbul'da vatandaşların ani su baskını, ulaşımda aksama, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, çatı uçması ve yerel dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli davranması gerekiyor.

  YARIN SABAH ETKİSİNİ ARTTIRACAK

  Öte yandan Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğünün değerlendirmesine göre, öğle saatlerinden sonra İstanbul Avrupa Yakası ile boğaz çevresinde, akşam saatlerinde sonra il genelinde yerel olarak görülmesi beklenen gök gürültülü sağanağın, yarın sabah saatlerinde Anadolu Yakası başta olmak üzere etkisini artıracağı tahmin ediliyor.

  Son dakika: İstanbula giriş yaptı Kısa süreli şiddetli yağışa dikkat
  Yarın sıcaklığın 5 derece düşerek 24 dereceye inmesi beklenirken, İstanbullulara haftanın son iş gününde sabah trafiği uyarısı da geldi. Yarın özellikle sabah saatlerinde etkili olacak sağanak yağışın trafikte de aksamalara yol açması bekleniyor.

  Yağmur İstanbul'a giriş yaptıİstanbul'da iki haftadır etkili olan ve dün eylül ayı sıcaklık rekorunun kırıldığı aşırı sıcak hava, bugün yerini sonbahar serinliğine bıraktı. Kente boğaz hattından yaklaşan yağış getiren bulutlar, meteoroloji radarına yansıdı. Saat 14.10 sıralarında Bakırköy sahilinde başlayan yağış, vatandaşlara zor anlar yaşattı. Kısa süreli gök gürültülü şiddetli yağış ve dolunun özellikle İstanbul'un Avrupa Yakası'nda etkili olması bekleniyor.


  AKOM UYARDI

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi de (AKOM) açıklama yaparak vatandaşları uyardı. AKOM'dan yapılan açıklamada şöyle denildi:

  "Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan hava tahmin raporuna göre; İstanbul başta olmak üzere, yurdumuzun kuzey ve batı kesimleri akşam saatlerinden itibaren Balkanlar üzerinden gelen yağışlı havanın etkisi altına girecek. Öğleden sonra İstanbul Avrupa yakası ile boğaz çevresinde, akşam saatlerinde sonra il genelinde yerel olarak gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Yağışın Cuma sabah saatlerinde Anadolu Yakası başta olmak üzere etkisini arttırması bekleniyor. Yağışların yerel olarak kuvvetli olması ve metrekareye 10 ile 40 kg arası yağış düşeceği tahmin ediliyor. Sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgâr, yerel dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı, İtfaiye, İSKİ ve diğer birimler alarma geçti. İlçe Belediye Başkanlıkları hava tahmin raporları doğrultusunda AKOM tarafından bilgilendirildi ve uyarıldı."  
  Son dakika: İstanbula giriş yaptı Kısa süreli şiddetli yağışa dikkat


  Öte yandan bugün sabah saatlerinde Kırklareli'de etkili olan ve yaklaşık 1 saat süren yağış nedeniyle kentte bazı ev ve iş yerlerini su bastı. Zaman zaman dolu yağışının etkili olduğunu kentte bir çok araç da su birikintisi nedeniyle yolda kaldı.

  Kırklarelini sağanak vurduKırklareli'ni sağanak vurdu

  İstanbul yaza rekorla veda etti Sonbahar yüzünü göstermeye başlıyorİstanbul yaza rekorla veda etti! Sonbahar yüzünü göstermeye başlıyor

  Etiketler: son dakika , Trafik , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı