GeriGündem Son dakika... Halkalı - Gebze banliyö hattında iki iş makinesi çarpıştı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  12
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Son dakika... Halkalı - Gebze banliyö hattında iki iş makinesi çarpıştı

İstanbul Florya’da, Halkalı-Gebze banliyö tren hattında elektrik hattı döşeyen araç ile ray bakım çalışmaları yapan araç çarpıştı. Kazada 2 kişi yaralandı.

Kaza saat 09.00 sıralarında meydana geldi. Halkalı-Gebze banliyö tren hattında ray bakım çalışması yapan araç, Florya mevkiinde aynı hatta elektrik hattı döşeyen araçla çarpıştı. Kaza nedeniyle olay yerine itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralanan 2 kişi ambulansla hastane kaldırıldı.

"BÜYÜK BİR TOZ BULUTU KALKTI"

Kazayı gören bir görgü tanığı, "Sarı yol bakım aracı Florya tarafından korna çalarak geliyordu. Diğer araç sabit duruyordu. Üzerinde bir kişi çalışıyordu. Çarpıştılar. Büyük bir toz bulutu kalktı" dedi.

Son dakika... Halkalı - Gebze banliyö hattında iki iş makinesi çarpıştı

*Fotoğraflar: Eyüp SERBEST / İSTANBUL

''ARKADAN GELİP ÇARPTI''

Yapılan ilk incelemede kaza sırasında yeşil renkli tel germe aracı sabit duruyordu. Aracın üzerindeki 5 kişi ise tellerde çalışmalarını sürdürüyordu. Bu sırada arkadan gelen araç duramayarak hızla işçilerin çalıştığı platforma çarptı. Çarpmanın etkisiyle aracın üzerinde çalışan üç işçi yere düştü. Kazada ayağı kırılan Selman Kızılkaya, “Aracın üzerinde telleri yerleştiriyorduk. Ben ve üç arkadaş aracın üzerindeydik. İki arkadaş ise yerdeydi. Ray döşeme aracı arkadan gelip çarptı. Her şey bir anda oldu. Kendimi yerde buldum. Bacağım kırıldı” dedi.

Son dakika... Halkalı - Gebze banliyö hattında iki iş makinesi çarpıştı

Yaralı Selman Kızılkaya

ULAŞTIRMA BAKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, demiryolu trafiğine kapalı olan Kazlıçeşme-Halkalı şantiyesi demiryolu güzergahının Florya-Akvaryum kesimine bir UNİMOG iş makinesi ile bir katener aracının çalışma ve malzeme taşımak üzere hatta girdiğini belirterek şu açıklamayı yaptı:
''Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığından yapılan açıklamada, "Bugün saat 09.30 sularında demiryolu trafiğine kapalı olan Kazlıçeşme -Halkalı şantiyesi demiryolu güzergahının Florya-Akvaryum kesimine bir UNİMOG iş makinesi ile bir katener aracı çalışma ve malzeme taşımak üzere hatta girmiştir. Söz konusu iki iş makinesi birbiriyle çarpışmış ve olay sonucunda araçtan atlama sonucu iki işçi yaralanmıştır. Bazı basın yayın kuruluşlarında yer alan test sürüşü yapan trenlerin kaza yaptığı ifadesi gerçeği yansıtmamaktadır." 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle