Gündem Haberleri

  İstanbul için sağanak yağış uyarısı

  İHA
  04.11.2017 - 08:51 | Son Güncelleme:

  Meteroloji'den yapılan son uyarıya göre bugün İstanbul'da aralıklı sağanak yağış bekleniyor. Marmara ve Akdeniz Bölgeleri, İç Anadolu'nun güney kesimleri ile Muğla, Kırıkkale, Kırşehir, Düzce, Zonguldak, Bartın, Gaziantep, Kilis ve Hakkari çevrelerinde yağış bekleniyor. Yağışların Antalya ve çevrelerinde gece saatlerinden itibaren kuvvetli olması bekleniyor. Hakkari çevrelerinin yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde bekleniyor.

  Yapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara ve Akdeniz Bölgeleri, İç Anadolu'nun güney kesimleri ile Muğla, Kırıkkale, Kırşehir, Düzce, Zonguldak, Bartın, Gaziantep, Kilis ve Hakkari çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; gece saatlerinden itibaren Antalya çevrelerinde kuvvetli olmak üzere genellikle yağmur ve sağanak, Akdeniz kıyılarında yer yer gök gürültülü sağanak, Hakkari çevrelerinin yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

  Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının iç kesimlerde azalacağı ve mevsim normallerinin altında seyredeceği, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı ve mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle güney ve batı yönlerden, kuzeybatı kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

  Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:
  Ankara: Parçalı ve çok bulutlu 13
  İstanbul: Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 16
  Bursa: Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 15
  İzmir: Parçalı ve çok bulutlu 19
  Adana: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kıyı kesimleri, akşam saatlerinden itibaren il geneli sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 21
  Antalya: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların gece saatlerinden sonra kuvvetli (21-50 mm) olması bekleniyor. 21
  Samsun: Parçalı ve çok bulutlu 17
  Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu 17
  Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu 10
  Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu 20

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı