GeriGündem Son Dakika Haberi: Polis Genelkurmay Başkanlığı'na girdi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  28
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Son Dakika Haberi: Polis Genelkurmay Başkanlığı'na girdi

Son Dakika Haberi: Polis Genelkurmay Başkanlığı'na girdi

Ankara'dan son dakika haberleri gelmeye devam ediyor.. Genelkurmay'daki 700'e yakın silahsız er-erbaş teslim oldu. Ankara'da vatandaşların Genelkurmay Başkanlığı'na yürüdüğü belirtildi. Polisin Genelkurmay karargahına girdiği öğrenildi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Soruşturma Bürosu'nda görevli üç cumhuriyet savcısı, sanıkları teslim almak için Genelkurmay Başkanlığı nizamiyesine geldi. Teslim olanlar arasında Deniz Kuvvetleri Komutanlığında görevli 13 rütbeli asker de bulunuyor.

Operasyon hazırlığı çerçevesinde Genelkurmay'ın çevresi boşaltıldı... Siviller, gazeteciler bölgeden uzaklaştırıldı. Bölgeye özel harekat ve özel kuvvetlerden askerler getirildi. Bu hazırlıkların ardından polis Genelkurmay karargahına girdi. Bu sırada herhangi bir silah sesi duyulmadığı belirtilirken askerlerin teslim olmaya başladığı ileri sürüldü. Genelkurmay Başkanlığı Karargahı'nda bulunan bölücü FETÖ/PDY terör örgütü mensubu askerlerin, teslim olmak için müzakere talebinde bulundukları belirtildi. Polisin karargaha girmesinden önce Genelkurmay Başkanlığından çıkan 700'e yakın silahsız er ve erbaş polise teslim oldu. 

TESLİM OLMAYA BAŞLADILAR

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Soruşturma Bürosu'nda görevli üç cumhuriyet savcısı, sanıkları teslim almak için Genelkurmay Başkanlığı nizamiyesine geldi.  Çevik kuvvet ekiplerince geniş güvenlik önlemlerinin alındığı karargahtan emniyete bağlı özel harekatçılar tarafından teslim alınarak çıkarılan darbe girişimcilerinin bir kısmı otobüslere bindirildi. Gözaltına alınanlar arasında Deniz Kuvvetleri Komutanlığında görevli 13 rütbeli askerin bulunduğu öğrenildi.  Olası gözaltılar için otobüsler Genelkurmay karargahı önünde bekletilmeye devam ediliyor.

'TATBİKAT VAR DEYİP KANDIRDILAR'

Genelkurmay Başkanlığının Necatibey Caddesi'nden teslim olmaya başlayan er ve erbaşlara su ve sigara götüren vatandaşlar, teslim oldukları takdirde zarar görmeyecekleri yönünde telkinde bulundu. Vatandaşlarla görüşen erbaşlar ise rütbeliler tarafından "tatbikat var" denilerek kandırılıp, Genelkurmay Başkanlığına getirildiklerini söyledi. Teslim olan askerler önce TÜİK binasına, daha sonra da Polis Akademisine götürüldü. Bu arada bazı askerlerin ceplerinde bulunan mermileri, kendi istekleriyle polislere teslim ettiği görüldü. Yaklaşık 150 kişilik, silahlı mühimmata sahip bir grup asker ise Genelkurmay Başkanlığı içinde bekletildi.

Son Dakika Haberi: Polis Genelkurmay Başkanlığına girdi

Darbe girişiminin ardından protesto için vatandaşlar Genelkurmay Başkanlığı önünde toplandı.

 

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle