GeriGündem Son dakika haberi… El-Bağdadi'ye bağlı DEAŞ timi Osmaniye'de yakalandı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Son dakika haberi… El-Bağdadi'ye bağlı DEAŞ timi Osmaniye'de yakalandı

Son dakika haberi… El-Bağdadi'ye bağlı DEAŞ timi Osmaniye'de yakalandı

DEAŞ'ın öldürülen lideri El-Bağdadi'ye bağlı olan, eylem talimatlarını bizzat kendisinden alan örgütün hücre sorumlularından olduğu kaydedilen H.E.H ile birlikte 6 DEAŞ militanı Osmaniye'de Jandarma'nın yaptığı operasyonla yakalandı. 

Jandarma Genel Komutanlığı TEM Daire Başkanlığı ve Osmaniye İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Osmaniye'de DEAŞ hücresi tespit etti. Sahte kimliklerle Suriyeli mülteci gibi davranarak kendilerini kamufle etmeye çalışan DEAŞ'lılar jandarma ekipleri tarafından yakın takibe alındı.

Osmaniye'deki DEAŞ hücresinin en başındaki ismin, örgütün öldürülen lideri El-Bagdadi'ye bağlı olarak çalışan H.E.H olduğunun belirlendi. 6 kişiden oluşan hücrenin diğer elemanları da U.H, M.K, H.A, M.M ve D.E'ydi. Jandarmanın tespitine göre, M.K, H.A ve D.E örgütün savaşçıları, M.M hendek ve tünel kazma faaliyetlerinde bulunan mensubu, U.H ise örgüte ait kamplarda sağlık personeli olarak faaliyet yürüten ve yaralanan örgüt mensuplarını tedavi eden kişiydi. DEAŞ hücresinin sorumlusu ise H.E.H'di.

Bu tespitler üzerine bu sabaha karşı jandarma tarafından başlatılan operasyonlarda 6 DEAŞ militanı gözaltına alındı. Operasyonda, örgüt mensuplarına ait cep telefonu, bilgisayar ve örgütsel döküman ele geçirildiği belirtildi.  

 

Pentagon, Bağdadi'nin öldüğü operasyonun görüntülerini yayınladı
False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle