Gündem Haberleri

  Son dakika... Güreş Federasyonun seçimleri iptal edildi

  Mesut Hasan BENLİ / ANKARA
  05.12.2017 - 11:34 | Son Güncelleme:

  ANKARA 1. Asliye Hukuk Mahkemesi, 13 Kasım 2016 tarihinde yapılan Türkiye Güreş Federasyonun Başkanlık seçimlerinin iptaline karar verdi.

  Dava dosyasına göre Halil İbrahim Kastan, 13 Kasım 2016 tarihinde Türkiye Güreş Federasyonun 4. Olağan ve Mali Genel Kurulu’nda Başkan adaylığı için başvurdu.Son dakika... Güreş Federasyonun seçimleri iptal edildi

  Ancak Kastan’ın başvurusunun yüzde 15 asgari delege desteğine sahip olmadığı ve adaylık için ücret ödemediği gerekçesiyle reddedildi. Kastan bunun üzerine Avukatı Kürşat Ergün aracılığıyla seçimlerin iptali için Ankara 1. Asliye Hukuk Mahkemesi’ne dava açtı.

  SEÇİMLER İPTAL EDİLSİN

  Avukat Kürşat Ergün dava dilekçesinde, “13 Kasım 2016 tarihinde yapılan Türkiye Güreş Federasyonu’nun 4. Olağan ve Mali Genel Kurulu’nda Musa Aydın isimli aday Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı seçilmiştir. Ancak bu olağan ve mali genel kurul - müvekkilimizin adaylığı haksız bir şekilde kabul edilmeyerek gerçekleştiği için – hukuka aykırıdır ve iptali gerekmektedir” dedi.

  MAHKEME İPTAL ETTİ

  Kritik davanın ikinci duruşması az önce yapıldı. Kastan’ın avukatı mahkemede yaptığı savunmada, açılan davanın kabul edilerek, seçimlerin iptalini istedi. Davalı Türkiye Güreş Federasyonu avukatları da davanın reddedilmesini talep etti. Mahkeme, davayı kabulü ederek, Türkiye Güreş Federasyonun 13 Kasım 2016 tarihli 4. Olağan ve Mali Genel Kurulu’nun iptaline karar verdi.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı