GeriGündem Fotoğraftaki skandal
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  8
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Fotoğraftaki skandal

Fotoğraftaki skandal

Karaçok Dağı bölgesinde Türk jetleri tarafından bombalanan hedeflerin olduğu bölgeyi inceleyen ekipte skandal bir ismin de olduğu belirlendi. Fotoğraflarda ABD'li komutanın yanındaki ismin PKK'lı arananlar listesinde yer alan "Şahin Cilo" kod adlı Ferhat Abdi Şahin olduğu belirlendi.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye'nin Kuzeyi'ndeki Karaçok Dağı'na yaptığı bombardımanın ardından ABD'li askerler ile YPG'li teröristler vurulan mevzileri inceledi.

Bölge kaynaklarına dayandırılan bilgilere göre Amerikalı bir komutanın öncülüğünde yapılan inceleme sırasında yanlarında olan kişilerin Terör örgütü Suriye Yapılanması Silahlı Kanat sorumlusu Şahin Cilo (K) Ferhat Abdi Şahin ile Redur Halil (YPG Üçlü Yürütme Kurulu Üyesi, YPG Basın Sözcüsü) olduğu ortaya çıktı.

Şahin Cilo (K) Ferhat Abdi ŞAHİN (Terör örgütü Suriye Yapılanması Silahlı Kanat sorumlusu): 1990 yılında örgüte katılan Ferhat Abdi Şahin, 1996’da Hakkâri Şemdinli’de, 1997-2003 yılları arasında Avrupa’da, 2003-2004 yıllarında Mahmur’da faaliyet gösterdi. 2005’te Yürütme Kurulu Üyesi olarak görev yapan Şahin Cilo 2009-2012 HPG sözde Özel Kuvvetler sorumluluğunu üstlendi. 2012 yılından itibaren Suriye’de faaliyet gösteren Cilo, terör örgütünün silahlı kanat sorumluğunu yürütüyor. Ferhat Abdi Şahin, PKK / KCK üyesi olarak İçişleri Bakanlığı'nın terör suçundan arananlar listesinde 9. sırada yer alıyor. Listede, Murat Karayılan ile Fetullah Gülen de bulunuyor.

Fotoğraftaki skandal

Yorumları Göster
Yorumları Gizle