Gündem Haberleri

  Son dakika... FETÖ'nün medya yapılanmasında karar

  DHA
  18.08.2017 - 16:37 | Son Güncelleme:

  FETÖ'nün medya yapılanması davasında mahkeme, aralarında Atilla Taş'ın da bulunduğu tutuklu 12 sanıktan Cihan Acar ve Bünyamin Köseli 'nin tahliye edilmesine karar verdi.

  "Örgüt üyeliği" suçundan yargılandıkları davadan tahliye edildikten sonra "darbeye teşebbüs" soruşturması nedeniyle tekrar tutuklanan sanıklardan aralarında Atilla Taş ve Murat Aksoy'un da bulunduğu 12'si tutuklu 13 sanığın yargılandığı davanın üçüncü duruşması İstanbul Adalet Sarayı'ndaki İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü.

  İkişer kez müebbet hapis istemiyle yargılanan  tutuklu sanıklar Gökçe Fırat Çulhaoğlu, Yakup Çetin, Bünyamin Köseli, Cihan Acar, Abdullah Kılıç, Oğuz Usluer, Atilla Taş, Hüseyin Aydın, Murat Aksoy, Mustafa Erkan Acar, Seyit Kılıç, Yetkin Yıldız ile tutuksuz yargılanan Ali Akkuş duruşmada yer aldı. Sanıkların savunmasının tamamlanmasının ardından Cumhuriyet Savcısı mütalaa verdi. Savcı mütalaasında, Sanıkların "örgüt üyeliği" suçundan yargılandıkları dava ile dosyanın birleştirilmesini talep etti. Ayrıca kuvvetli suç delilleri olduğu ve yurt dışına kaçma şüphelerinin olduğu gerekçesiyle tutukluluk hallerinin devamını istedi.  Duruşmada, sanıklar ve  avukatları tahliyelerini talep ettiler. Duruşmaya yaklaşık 1.5 saat karar arası veren mahkeme, daha sonra kararını açıkladı.  İki dosyanın birleştirilmesine karar veren mahkeme Cihan Acar ve Bünyamin Köseli 'yi tahliye etti. Duruşma ileri bir tarihe ertelendi

   

   

  SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

  Son 24 saatte ne oldu? (18.08.2017-2) İşte 'Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..
  Etiketler: FETÖ , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı