Gündem Haberleri

  Son dakika... Fatih'te 4 katlı bina çöktü

  Fatma AKSU / Fırat ALKAÇ
  09.06.2017 - 16:44 | Son Güncelleme:

  İstanbul Fatih'te 4 katlı metruk bir bina çöktü. Olay saat 16.30 sıralarında meydana geldi. Muhsine Hatun Mahallesi Fındıkkıran Sokak’taki metruk bir binanın çökmesi üzerine, itfaiye, polis ve sağlık ekipleri bölgeye sevk edildi. Boş olan binanın enkazı altında kalan olmadığı belirlendi. Binanın çevresindeki bazı araçlarda da hasar meydana geldiği görüldü.  Muhsine Hatun Mahallesi Fındıkkıran Sokak’ta saat 16:30 sıralarında meydana gelen olay sonrası bölgeye çok sayıda itfaiye, polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Olay yerini güvenlik şeridine alan ekipler enkaz arasında bir çocuğun kaldığı iddiası üzerine aramalara hız verdi. Yapılan incelemelerde enkaz altında kimsenin kalmadığı belirledi. Daha sonra bölgeye getirilen kepçeler yardımıyla yola savrulan bina enkazı toplandı. Çökme sırasında sokakta park halinde bulunan iki araç enkazın altında kaldı.

  Ekipler araçları enkazın altından çıkarmak için büyük uğraş verdi.

  Araç sahibi Şahin Karagöz “Bir iş için buraya gelmiştim. Yer olmadığı için ara sokağa park ettim. Geldiğimde araç enkaz altında kalmıştı. Arabayı yeni almıştım, kullanılamaz hale geldi. Zararım çok büyük” dedi.

  “BİR KADINLA ÇOCUK GEÇİYORDU”

  Olayın meydana geldiği Fındıkkıran Sokak’taki mahalleli ise büyük şok yaşadı. Yıkılan binanın bitişiğinde çalışan Yılmaz Yıldırım “İşyerinin önünde sokağı izliyordum. Bir anda binadan sesler gelmeye başladı. Toz dumanları yükseldi. Bu sırada binanın altından bir kadın ve bir çocuk geçiyordu. Hemen onlara seslendim. Oradan ayrıldılar. Bina araçların üzerine çöktü. Daha önce birçok defa belediyeye bu binayla ilgili başvurduk. Gelip etrafını çevirdiler. Kısmen önlem alınmıştı. Yağmurun etkisiyle yıkıldı” dedi.

  Ekipler yıkılan binanın enkazını topladıktan sonra olay yerinden ayrıldı.

  Son dakika... Fatihte 4 katlı bina çöktü

  Etiketler: Son dakika , Fatih , İstanbul , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı