Gündem Haberleri

  Erdoğan-Tillerson görüşmesi 3 saat 15 dakika sürdü

  AA
  15.02.2018 - 17:45 | Son Güncelleme:

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, resmi temaslarda bulunmak üzere Türkiye'de bulunan ABD Dışışleri Bakanı Tillerson'ı kabul etti. 19.40'ta başlayan görüşme 3 saat 15 dakika sürdü. Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre yapılan görüşmede Türkiye'nin tüm öncelikleri ve beklentilerinin Tillerson'a açıkça iletildiği vurgulandı.

  Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, çalışma ziyareti için Türkiye’de bulunan ABD Dışışleri Bakanı Rex Tillerson’ı dün akşam Beştepe’de kabul etti.

  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun da katıldığı 3 saat 15 dakika süren görüşmede, başta Suriye ve Irak olmak üzere bölgesel gelişmeler, terörle mücadele meselesi ve ikili ilişkiler ele alındı.

  Erdoğan-Tillerson görüşmesi 3 saat 15 dakika sürdü

  Görüşmede, Türkiye’nin tüm bu konulardaki öncelikleri ve beklentileri Tillerson’a açık bir şekilde iletildi. Müttefiklik ilişkileri içinde ABD’nin terör örgütü PYD-YPG’ye verdiği destekten Türkiye’nin duyduğu rahatsızlık, FETÖ elebaşının iadesi ve Zeytin Dalı operasyonunun da gündeme geldiği görüşmede iki ülke arasında son dönemde gerilen ilişkiler tüm boyutlarıyla ele alındı.

  Kritik görüşme sonrası ABDden ilk açıklamaKritik görüşme sonrası ABD'den ilk açıklama

  ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, Beştepe'deABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, Beştepe'de. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'ı Beştepe'de kabul etti.

  Nurettin Canikli ABDnin şaşırtan teklifini açıkladı: YPGyi PKKya karşı savaştırabilirizNurettin Canikli ABD'nin şaşırtan teklifini açıkladı: YPG'yi PKK'ya karşı savaştırabiliriz

  ABD Dışişleri Bakanı Tillerson: YPGye ağır silah vermedik geri alacağımız bir şey yokABD Dışişleri Bakanı Tillerson: YPG'ye ağır silah vermedik geri alacağımız bir şey yok

  Etiketler: son dakika , haber , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı