Gündem Haberleri

  Son dakika... Doğan Yurdakul 71 yaşında vefat etti

  Hürriyet Haber
  03.09.2017 - 11:55 | Son Güncelleme:

  Gazeteci ve yazar Doğan Yurdakul, 71 yaşında hayatını kaybetti. ODATV'de yer alan habere göre Doğan Yurdakul'un yakınları yapılacak otopsinin ardından cenaze töreninin açıklanacağını belirtti.

  Gazeteci ve yazar Doğan Yurdakul, Datça’daki evinde yaşamını yitirdi.1998’den bu yana yaşamını çevirmenlik yaparak ve kitap yazarak sürdüren Doğan Yurdakul'un vefat haberi sosyal medyaya da damga vurdu.

  Doğan Yurdakul 1946’da Aydın’ın Bozdoğan ilçesinde doğdu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdikten sonra Paris Sorbonne, Vincennes ve Cenevre üniversitelerinde lisansüstü öğrenim gördü. Yenigün, Ulus, Vatan, Aydınlık, Evrensel, Siyah-Beyaz, Günaydın gazeteleri ile Kim, Yön ve Devrim dergilerinde çalıştı. 32. Gün adlı televizyon programının Ankara temsilciliğini yürüttü. 35 yılın ardından emekli oldu. 1998’den bu yana yaşamını çevirmenlik yaparak ve kitap yazarak sürdürdü.

  Son dakika... Doğan Yurdakul 71 yaşında vefat etti

  Yurdakul, FETÖ'nün kumpas davalarından Odatv davası kapsamında bir yıl cezaevinde kaldıktan sonra tahliye olmuş ve dava sonunda beraat etmişti. Yurdakul, cezaevinde olduğu sırada hayatını kaybeden eşi Güngör Yurdakul'un 15 Eylül 2011'deki cenaze törenine cezaevi aracıyla getirilmişti.

  Son dakika... Doğan Yurdakul 71 yaşında vefat etti

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı