GeriGündem Son Dakika: Diyarbakır'daki saldırıda altı asker şehit düştü, bir asker ağır yaralandı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  123
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Son Dakika: Diyarbakır'daki saldırıda altı asker şehit düştü, bir asker ağır yaralandı

Son Dakika: Diyarbakır'daki saldırıda altı asker şehit düştü, bir asker ağır yaralandı

Diyarbakır-Bingöl karayolunda PKK'lı teröristlerin yola yerleştirdikleri patlayıcıyı infilak ettirmesi sonucu altı asker şehit oldu, bir asker ağır yaralandı. Saldırıda hain örgütün bir ton patlayıcı madde kullandığı ve yaklaşık 350 metre kablo döşeyerek patlayıcıyı infilak ettirdikleri ortaya çıktı.

Diyarbakır-Bingöl karayolunun 30. kilometresindeki Mermer Mahallesi mevkisinde mayın arama tarama faaliyetinden dönen askerleri taşıyan zırhlı aracın geçişi sırasında terör örgütü PKK mensuplarınca yola yerleştirilen patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu, 6 asker şehit düştü, bir asker ağır yaralandı. 

Yaralı asker, ambulans helikopterle Diyarbakır Asker Hastanesine kaldırıldı.

Son Dakika: Diyarbakırdaki saldırıda altı asker şehit düştü, bir asker ağır yaralandı


HAİNLER 1 TON PATLAYICI KULLANDILAR

Diyarbakır'ın Lice İlçesi Mermer Mahallesi yakınlarında PKK'lı teröristlerin karayolu üzerindeki menfeze tuzakladığı el yapımı patlayıcıyı, askeri zırhlı midibüsün geçişi sırasında infilak ettirerek 6 askerin şehit olduğu 1 askerin de yaralandığı saldırının ardından olay yerinde detaylı inceleme yapıldı.

Yapılan ilk incelemede saldırıda amonyum nitratlarla güçlendirilmiş, yaklaşık 1 ton patlayıcı kullanıldığı belirlendi. PKK'lıların patlayıcıyı kablo düzenekli olarak hazırladığı ve yaklaşık 350 metre uzunluğunda kablo döşediği ortaya çıkarıldı. Şiddetli patlamada karayolundan 15 metre tarlaya fırlayan midibüs olay yerinden çekici yardımı ile kaldırıldı.

BAŞKA PATLAYICI BULUNMA RİSKİ

Trafiğe kapatılan Diyarbakır-Bingöl karayolu üzerinde güvenlik güçleri başka patlayıcı bulunup bulunmadığını araştırmayı sürdürüyor. PKK'lıların patlayıcıyı infilak ettirdiği kablo düzeneğinin bulunduğu bölgede de geniş çaplı inceleme yapıldı. Bölgede ahırların bulunduğu alanda da arama yapıldı. Bölgeye takviye birlikler sevk edilerek, saldırıyı düzenleyen PKK'lıları etkisiz hale getirmek için başlatılan hava destekli operasyonlar da devam ediyor. GENELKURMAY'DAN AÇIKLAMA

TSK’dan Lice’de yaşanan terör saldırısına ilişkin yapılan açıklamada; ‘’18 Şubat 2016 Perşembe günü saat 09:30 sularında Diyarbakır-Lice karayolunda mayın araması için görevlendirilen konvoya, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce daha önce yerleştirilen el yapımı patlayıcının patlatılması sonucu, altı kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, bir kahraman silah arkadaşımız da ağır yaralanmıştır. Ağır yaralanan silah arkadaşımız derhal hastaneye sevk edilmiş ve tedavisine devam edilmektedir’’ denildi.

Saldırıyı gerçekleştiren teröristlere yönelik operasyon başlatıldı.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle