Gündem Haberleri

  Deniz Baykal hakkında hastaneden son dakika açıklaması

  Deniz GÜREL/ANKARA
  16.10.2017 - 08:36 | Son Güncelleme:

  CHP'nin eski genel başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Fransa dönüşünde hastaneye kaldırıldı. Yapılan tetkiklerde Baykal'ın bir damarında pıhtı tespit edildi ve tıkanan damarı için anjiyoya alındı. Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Erkan İbiş, hurriyet.com.tr'ye yaptığı özel açıklamada, “beyin dokusunda az kan gitmesi sebebiyle hasar oluşmuş mu oluşmamış mı onu biraz zaman belirleyecek. Kalıcı bir şey olup olmayacağı 3-4 saat içinde belli olacak” ifadelerini kullandı.

  CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Fransa'nın Strasbourg kentinde temaslarını sürdürüyordu. Türkiye'ye dönen Baykal, gece yarısı yüksek ateş nedeniyle önce bir özel hastenede sonra Ankara Üniversitesi İbn-i Sina Hastanesi yoğun bakım servisinde tedavi altına alındı. Yapılan tetkiklerde Baykal'ın bir damarında pıhtı tespit edildi. Tıkanan damarı yapmak için Baykal'a anjiyo yapıldı.

  Ankara Üniversitesi Rektör Yardımcısı Bahattin Güzel, Baykal'ın sağlık durumuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

  "Stent koyduk. Tedavisi yoğun bakımda devam ediyor. Bilinci açık. Durumunun daha iyiye gideceğini umut ediyoruz. Beyin fonksiyonları yerinde. Kol ve bacağında hafif güçsüzlük var. Bu yapılan işlemin çabuk yapılmasının faydası var. Geç kalınsaydı o güçsüzlüğün giderilmesi daha zor olacaktı. Yoğun bakımdaki tedavimiz sürüyor. Tedavimiz devam edecek. Sol kolu ve sol bacağında kısmi hafif derecede güçsüzlük var. Şu anda cerrahi operasyonluk bir durum yok."

  ANJİYO İLE DAMAR AÇILDI

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, Baykal'ın bulunduğu hastaneye gitti. Çıkışta açıklama yapan Bingöl, ziyaret çıkışı yaptığı açıklamada, "Antalya milletvekilimiz Deniz Baykal, bugün sabah saatlerinde solunum sıkıntısı, yüksek ateş ve çarpıntı şikayetleri önce bir özel hastaneye kaldırılıyor daha sonra ileri tetkik yapmak üzere İbni-Sina Hastanesine transfer ediliyor. Pıhtı atması sonucu damar tıkanıklığı söz konusu, yapılan anjiyo ile damar açıldı. Pıhtının oluşturduğu sorunlar giderildi. Şu anda yoğun bakıma alıp takip edecekler" ifadelerini kullandı.

  Kılıçdaroğlundan Deniz Baykal açıklamasıKılıçdaroğlu'ndan Deniz Baykal açıklaması

  REKTÖR ERKAN İBİŞ: 3-4 SAAT İÇİNDE BELLİ OLACAK

  Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Erkan İbiş, Deniz Baykal’ın sağlık durumu hakkında hurriyet.com.tr’a konuştu.

  İbiş, Baykal’ın durumunun 3-4 saat içinde netlik kazanacağını belirterek şöyle dedi :
  “Beyne giden ana damarlardan biri tıkanıyor. Sol tarafta bir güç kaybı oluşuyor çok doğal bir şey bu. Önce özel bir hastaneye götürülüyor oradan bize geliyor. Derhal ekiplerimiz müdahale ediyor. Ekipler dışarıdan beyne giden damara giriyorlar. Damarı tıkayan pıhtıyı çıkarıyorlar. Tekrar oluşmasını engellemek için oraya stent koyuyorlar. Beyine giden akım düzeliyor bu durumda. Beyine giden damarlardan birine konuluyor. Bu şekilde açılıyor akım var. Tabi ki beyin dokusunda az kan gitmesi sebebiyle hasar oluşmuş mu oluşmamış mı onu biraz zaman belirleyecek. Kalıcı bir şey olup olmayacağı 3-4 saat içinde belli olacak. O bölgeye yoğun bir şekilde ilaç tedavisi yapılıyor. 3-4 saat sonra güçsüzlüğü hakkında daha net bilgiler verebileceğiz. Bir hayati risk yok. Ama güçsüzlüğün ne kadar olacağı konusu o zaman söylenebilir.”

  CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BİLGİ ALDI

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Üniversitesi İbn-i Sina Hastanesi yoğun bakım servisinde bulunan CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal’ın sağlık durumu hakkında bilgi aldı. Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuyla ilgili olarak Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş'i bu sabah telefonla aradı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın CHP Antalya Milletvekili Baykal'ın sağlığına ilişkin Prof. İbiş'ten bilgi aldığı, durumu yakından takip ettiği belirtildi.

  EŞİ HEMEN ANKARA'YA GİTTİ

  Deniz Baykal hakkında hastaneden son dakika açıklaması
  Deniz Baykal'ın eşi Olcay Baykal, eşinin hastaneye kaldırılması üzerine Ankara'ya gitmek için Antalya'daki evinden havalimanına hareket etti.

  BAŞBAKAN'DAN KILIÇDAROĞLU'NA TELEFON

  Başbakan Binali Yıldırım da Baykal'ın sağlık durumu hakkında yetkililerden bilgi aldı. Daha sonra, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu arayarak geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

   

  BAKAN ÇAVUŞOĞLU: SAĞLIK DURUMU DA İYİ ÇOK ŞÜKÜR

  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu hastane çıkışında yaptığı açıklamada şunları söyledi:
  Zamanlıca erken müdahale yapılmış. Rahatsızlığını hissedince kendisi de şoförü arayıp, hemen hastaneye gelmişler. Sağlık durumu da iyi çok şükür. Şu an yoğun bakımda, inşallah en kısa zamanda iyileşecek. Kendisine geçmiş olsun diyoruz.

  Kendisini görmedik, böyle bir durumda içeri girip ziyaret etmemekte fayda var. Daha sonra normal odaya ya da evine geçince kendisini ziyaret edeceğiz.

  Deniz Baykal hastaneye kaldırıldıFransa'dan dönüşünde gece yarısı ateşi yükselen Deniz Baykal, hastanede tedavi altına alındı. Yapılan ilk açıklamada, Baykal'ın Ankara Üniversitesi İbn-i Sina Hastanesi yoğun bakım servisinde tedavi altına alındığı öğrenildi. CHP Milletvekili Barış Yarkadaş, sosyal medyadan yaptığı açıklamada Baykal'ın bir damarında pıhtılaşma olduğunu bildirdi. Baykal'a tıkanık damarın açılması için boynundan anjiyo yapıldığı öğrenildi.

   

  Etiketler: Son dakika , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı