Gündem Haberleri

  Son dakika... CHP'li eski vekilin mal varlığına el kondu

  Damla GÜLER / hurriyet.com.tr
  06.12.2017 - 12:38 | Son Güncelleme:

  "Türkiye'den ABD'deki davaya sahte delil ve belge götürdüğü" iddiasıyla hakkında yakalama kararı çıkarılan eski CHP'li Aykan Erdemir'in tüm mal varlığına ve banka hesaplarına konuldu.

  Son dakika... CHPli eski vekilin mal varlığına el konduİstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hakkında 'New York Bölge Mahkemesi'ne 28 Ocak 2014 tarihli sahte raporu götürerek yargılamada delil olarak kullanılmasını sağladığı' iddiasıyla soruşturma yürütülen CHP’li eski vekil Aykan Erdemir'in tüm mal varlığına ve banka hesaplarına el konuldu.

   İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı 'Türkiye'den, ABD'deki davaya sahte delil ve belge götürdüğü' iddiasıyla Bankalar Yeminli Murakıbı Osman Zeki Canıtez ile CHP eski Milletvekili Aykan Erdemir hakkında, "Devletin güvenliğine ilişkin belgeleri tahrip etme", "Amacı dışında kullanma", "Hile ile alma ve çalma" suçlarından soruşturma başlatarak yakalama kararı çıkartmıştı. Erdemir ve Canıtez’in ayrıca ABD’deki davada tanık oldukları da ortaya çıkmıştı.

  “SUÇU İŞLEDİĞİNE DAİR BULGULARA ULAŞILMIŞ OLMASI..”

  Başlatılan soruşturma kapsamında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu CHP’li eski vekil Aykan Erdemir’in tüm mal varlığına el konulmasını talep etti.

  Talebi değerlendiren İstanbul 6. Sulh Ceza Hakimliği verdiği kararda, "Erdemir’in sahte raporu Amerika’daki mahkemeye götürerek delil olarak kullanılmasını sağladığı, New York Bölge mahkemesinin tanık listesinde olduğu ve firari konumda olduğunu" belirtti. Kararda şu ifadeler yer aldı: “Şüphelinin atılı suçu işleyip işlemediği hususunda inceleme yapmak, mal varlığı değerlerinin işlenen bu suçtan kaynaklanmış olup olmadığının araştırılması ve mal varlığı değerlerini kaçırmalarının önlenebilmesi amacıyla atılı suçun işlendiğine dair bulgu ve emarelere ulaşılmış olması nedeniyle şüpheli Aykan Erdemir’in taşınır ve taşınmaz tüm mal varlıklarına, banka, şirketler ve diğer tüm kurumlar nezdindeki tüm hak ve alacaklarına, şirket hisselerine el konulmasına..” 

  Ayrıntılar geliyor...

  Son dakika... CHPli eski vekilin mal varlığına el kondu

  Zarrab davasıyla ilgili İstanbulda flaş yakalama kararıZarrab davasıyla ilgili İstanbul'da flaş yakalama kararı

   

   

  SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

  Son 24 saatte ne oldu? (06.12.2017)İşte 'Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..
  Etiketler: CHP , el kondu , malvarlığı , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı