Gündem Haberleri

  Son dakika... CHP kurultayında çok sayıda kişi kumanyadan zehirlendi

  Rifat BAŞARAN/ANKARA - Fotoğraf: Rıza ÖZEL
  04.02.2018 - 20:32 | Son Güncelleme:

  CHP Kurultayı’nda döner ekmekli kumanyadan yiyen partililer, hastanelik oldu. CHP’de kurultay devam ederken akşam saatlerinde bir çok partili, mide bulantısı ve karın ağrısı yaşayarak kusmaya başladı. 112 Acil sağlık ekiplerince çeşitli hastanelere kaldırılan partililerin Kurultay’da dağıtılan döner ekmekli kumanyalardan yediği öğrenildi.

  CHP Kurultayı’nda dağıtılan kumanyadan yiyen çok sayıda partili, hastanelik oldu. CHP’de kurultay devam ederken dağıtılan dönek ekmekli kumanyadan yiyen partililer, mide bulantısı ve karın ağrısı yaşayarak kusmaya başladı.

  Acil ekiplerinin müdahale ettiği partililer, çeşitli hastanele kaldırıldı. Anadolu Ajansı’na bilgi veren 112 Acil Servis ekipleri, söz konusu şikayetlerle 100’den fazla kişiye müdahale ettiklerini söyledi. Kumanyaların 2 bin kişiye dağıtıldığı öğrenildi.

  CHP Kurultayı’nda ikinci gün... Liste yarışı...CHP Kurultayı’nda ikinci gün... Liste yarışı...

  Son dakika... CHP kurultayında çok sayıda kişi kumanyadan zehirlendi

  TEZCAN'DAN AÇIKLAMA

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Tezcan, CHP'nin 36. Olağan Kurultayı'nda yedikleri kumanyadan zehirlenerek, Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alınan partilileri ziyaret etti.

  Tezcan, ziyaretin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, hastaneye 16 kişinin başvurduğunu, bu hastalardan ikisinin taburcu edildiğini, 14 hastanın da kontrol altında olduğu bilgisini paylaştı.

  Bülent Tezcan, "Gıda zehirlenmesi olduğu konusundaki şüphe büyük. Sayın Genel Başkanımız ziyaret etti kendilerini. Durumları iyi görünüyor, birkaç gün sonra tahlilde ne olduğu netleşecek. Araştırmalar devam ediyormuş, geçmiş olsun demek için geldik. Üzücü bir olay, bir an önce sağlıklarına kavuşmalarını diliyoruz." diye konuştu.

  Son dakika... CHP kurultayında çok sayıda kişi kumanyadan zehirlendi

  "ENDİŞE EDİLECEK BİR ŞEY YOK"

  Yedikleri kumanyadan zehirlenenlerin toplam sayısının sorulması üzerine Tezcan, şu bilgileri verdi:

  "Toplamla ilgili bir şey yok ama burada 16 hastanın olduğu söyleniyor. Farklı rakamlar var. Ama belli ki oradaki bir bölüm yiyecekten kaynaklı, toplu dağıtılan yiyecekle ilgili değil. Çünkü iki günden bu yana binlerce kişinin katıldığı bir şey. Ama nereden oldu onu bilmiyoruz. Dışarıdan satın alınan bir şey mi? Yoksa orada dağıtılan, birinin dağıttığı bir şey mi? Onları bilemiyoruz. Dikkat etmek gerekiyor. Üzücü bir olay ama çok büyük endişe edilecek bir şey olmadığını görmek sevindirici bizim için."  

   

  SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

  Son 24 saatte ne oldu? (04.02.2018)İşte 'Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..
  Etiketler: chp , kumanya , zehirlenme , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı