Gündem Haberleri

  Son dakika: Bülent Arınç'ın damadı tutuklandı

  Aysel ALP-Mesut HASAN BENLİ/ ANKARA
  05.06.2017 - 14:57 | Son Güncelleme:

  Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın damadı Ekrem Yeter Ankara'daki evinde gözaltına alınmıştı. Tutuklama talebiyle Sorgu Hakimliğine sevk edilen Yeter için tutuklama kararı çıktı.

  Son dakika: Bülent Arınçın damadı tutuklandı
  Bülent Arınç'ın damadı Ekrem Yeter, FETÖ soruşturması kapsamında Ankara'daki evinde gözaltına alındı. Ekrem Yeter daha sonra tutuklama talebiyle adliyeye sevk edildi.

  EKREM YETER İÇİN TUTUKLAMA KARARI ÇIKTI

  Arınç'ın damadı Ekrem Yeter'in hakimlik sorgusu tamamlandı. Yeter, 'terör örgütü üyeliği' suçlamasıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi.

  ARINÇ KONUŞMUŞTU

  Damadının FETÖ soruşturmasından gözaltına alınmasının ardından Arınç, hurriyet.com.tr'nin sorusu üzerine "Bir süreç var. İnşallah en kısa sürede bir haber alacağız. Damadımıza her bakımdan güveniyoruz. Kesinlikle bir ilişkisi olmadığına inanıyoruz. Kendisini sevinçle bekliyoruz" demişti.

  AKADEMİSYENLİKTEN İHRAÇ EDİLMİŞTİ 

  FETÖ ile mücadele kapsamında OHAL çerçevesinde yayımlanan 2 Eylül 2016 tarihli 673 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile üniversitelerde, emniyet, jandarma, sahil güvenlik ve kamuda çok sayıda kişi meslekten ihraç edilmişti. İhraç edilenler arasında Bülent Arınç'ın damadı Ekrem Yeter de vardı. Ekrem Yeter, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Kardiyoloji Anabilim Dalı'nda 'doçent' olarak görev yapmaktaydı.

  DEMOKRASİ NÖBETİNDEN FOTOĞRAF

  Ekrem Yeter, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından demokrasi nöbetine katılmış ve fotoğrafını sosyal medyadan paylaşmıştı.

  Son dakika: Bülent Arınçın damadı tutuklandı

  Son dakika: Bülent Arınçın damadı tutuklandı

  SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

  Etiketler: Son dakika , gözaltı , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı