GeriGündem Son dakika! Binali Yıldırım TBMM Başkanlığını Celal Adan'a devretti
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Son dakika! Binali Yıldırım TBMM Başkanlığını Celal Adan'a devretti

TBMM Başkanlığı görevinden ayrılan AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım görevi en yaşlı TBMM Başkan vekili sıfatıyla Celal Adan'a devretti. Öte yandan Binali Yıldırım, kendi imzasının da bulunduğu, '"Hayvan Hakları" ile "Teknoloji Bağımlılığı" konusundaki iki ayrı araştırma önergesini TBMM Başkanlığına sunduklarını bildirdi.

Binali Yıldırım devir teslim töreninde şunları söyledi:

31 Mart tarihinde yapılacak yerel seçimler nedeniyle TBMM Başkanlığından dün itibari ile ayrıldım. Yeni Meclis Başkanı seçilinceye kadar anayasamıza göre en yaşlı ‘bana göre en genç’ üyesi sayın Celal Adan’a bugün görevi devrediyorum.

Bütün gruplarla uyum içinde çalışmaya gayret ettim. Bugün görevimi yaparken gönlüm rahat. yapılan anayasa değişikliğinden sonra yürürlüğe giren Cumhurbaşkanlığı sistemi milli iradenin tecelli ettiği meclisimiz bundan soran yürütme ve yasama arasındaki ilişkilerin daha da net olarak belirlendiği ve daha çok milletimizin ihtiyacı olan yasaların yapılması millet asına denetim faaliyetlerinin sürdürülmesi görevini ifa edecektir. Meclis'in bu anlamdaki gücü daha da artmış olacaktır.

Görevi değerli başkan vekili İstanbul milletvekili siyasette uzun süre tecrübesi olan değerli kardeşim Celal Adan Bey'e teslim ediyorum.

DEVAMI GELİYOR...

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle