GeriEkonomi  Son dakika... Bakliyat devine operasyon! Kardeşler kaçtı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

 Son dakika... Bakliyat devine operasyon! Kardeşler kaçtı

 Son dakika... Bakliyat devine operasyon! Kardeşler kaçtı

Mersin'de FETÖ soruşturması kapsamında bakliyat devi Arbel Gıda'nın sahipleri Mahmut Arslan, Hüseyin Arslan, Ali Arslan ve Hasan Arslan hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. Arslan kardeşlere şu ana kadar ulaşılamazken, olayla ilgili 2 kişi gözaltına alındı. Arbel Gıda, 2017'de İSO tarafından yayınlanan Türkiye'nin en büyük 500 şirketi listesinde 381. sırada yer alıyor. Ailenin avukatı Murat Altındere, "Bahse konu soruşturmada sadece şirket çalışanı ile ilgili gözaltı kararı uygulanmış olup, soruşturma gizlilik kararı ile yürütülmektedir" dedi.

MERSİN'DE Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY) yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, bakliyat devi Arbel Gıda'nın sahipleri Mahmut Arslan, Hüseyin Arslan, Ali Arslan ve Hasan Arslan hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. Arslan kardeşlere şu ana kadar ulaşılamazken, olayla ilgili 2 kişi gözaltına alındı.

Son dakika... Bakliyat devine operasyon Kardeşler kaçtı

Hakkında gözaltı kararı bulunan Mahmut Arslan, Akdeniz Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı konumunda.

Edinilen bilgiye göre, Mersin Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 4 iş adamı hakkında yakalama kararı çıktı. Ayrıca haklarında yakalama kararı çıkarılan Mahmut ve Hasan Arslan kardeşlerle ilgili terör örgütü PKK'ya yardım ve yataklık ile tehdit suçlarından da gözaltı kararı verildiği belirtildi. Bu kapsamda polisin, iş adamlarına ait şirkette incelemelerde bulunduğu öğrenildi.

Son dakika... Bakliyat devine operasyon Kardeşler kaçtı

Hüseyin Arslan

Şu ana kadar haklarında gözaltı kararı bulunan Arslan kardeşlere ulaşılamazken, olayla ilgili 2 kişi gözaltına alındı.

Son dakika... Bakliyat devine operasyon Kardeşler kaçtı

Hasan Arslan

KANADA'DA DA FABRİKALARI VAR

402 milyon 548 bin 832 TL'lik cirosu ile Türkiye'nin en büyük 500 şirketi listesinde yer alan Arbel'in, Kanada ve Avustralya’da da fabrika yatırımları bulunuyor. Arbel Bakliyat 1980 yılında kuruldu. Arbel'in sahibi Arslan Kardeşler hakkında alınan gözaltı kararının gerisinde ise, FETÖ'ye mali destek verdikleri iddiası ile verilen ifadeler yer alıyor. 

Son dakika... Bakliyat devine operasyon Kardeşler kaçtı


Arslan Ailesi'nin avukatı Altındere, yaptığı açıklamada ""Bugün tarihli bazı basın ve yayın organlarında kasıtlı olarak iş adamı müvekkillerim Mahmut Arslan, Hasan Arslan, Hüseyin Arslan ve Ali Arslan hakkında gözaltı kararı verildiği ve hatta kaçtıkları şeklinde mesnetsiz haberler yapılmıştır. Bahse konu soruşturmada sadece şirket çalışanı ile ilgili gözaltı kararı uygulanmış olup, soruşturma gizlilik kararı ile yürütülmektedir. Hukuken soruşturması devam eden bir konuda müvekkillerimizin isminin, fotoğraflarının ve yöneticisi oldukları şirketin hakları tümüyle ihlal edilerek haber yapılması hukuka aykırı ve suç teşkil etmekte olup, bu konuda yasal haklarımızı kullanacağımızı belirtmek isteriz.

Arslan Ailesi, FETÖ ve PKK gibi terör örgütlerinden hem maddi hem de manevi zarar görmüştür. Bu husus müştekisi olduğumuz dava dosyalarında ve ilgili devlet kurumlarının kayıtlarında da sabittir. Şunu da belirtmek isteriz ki, 17/25 Aralık kumpas girişimlerinden hemen sonra aile bireyleri devletin ilgili yargı ve emniyet kurumlarına cesurca ve açıkça şikayet haklarını kullanmış olup, müvekkillerim hain FETÖ örgütü ile mücadele etmek için 15 Temmuz’u bekleyenlerle karıştırılmamalıdır. Müvekkillerimiz kesinlikle gözaltında olmayıp, yürüyen soruşturma sürecinde de kendilerinden emin bir şekilde ilgili makamlara, talep edilmesi ve gerekli görülmesi halinde beyanda bulunacaklardır."

 

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Son 24 saatte ne oldu? (04.07.2018)

Yorumları Göster
Yorumları Gizle