Gündem Haberleri

  Son dakika: Atatürk'e hakarete gözaltı kararı

  AA
  09.05.2017 - 21:23 | Son Güncelleme:

  Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca "Atatürk'ün hatırasına hakaret etme" suçundan Süleyman Yeşilyurt ve Hasan Akar hakkında iki ayrı soruşturma başlatıldı.

  TVNET'te yayımlanan "Derin Tarih" isimli programda Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili sarf ettiği sözler nedeniyle Süleyman Yeşilyurt'a Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca "Atatürk'ün hatırasına hakaret etme" suçundan soruşturma başlatıldı. 

  Öte yandan savcılıkça Hasan Akar'ın Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım hakkında sosyal medyada paylaşılan bir videoda söylediği sözler sebebiyle yine aynı suç kapsamında ayrı bir soruşturma daha açıldı.

  Savcılıkça Yeşilyurt ve Akar'ın gözaltına alınmaları için Emniyet'e talimat da verildi.

  NE OLMUŞTU?
  6 Mayıs günü TVNET kanalında yayınlanan derin tarih isimli programa katılan Süleyman Yeşilyurt, Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi kızı Afet İnan hakkında “Çankaya’nın nikahsız Firts Lady’sidir” demiş ve büyük tepki çekmişti.

  Nur Cemaati'nin 'Okuyucular' kolunun 'hocalarından' Hasan Akar'ın ise Atatürk'e yönelik skandal ifadelerinin bulunduğu bir video geçtiğimiz günlerde sosyal medyada paylaşılmışdı.

  Hasan Akar, skandal videoda Mustafa Kemal Atatürk için "1938'de geberen p.ç" ve annesi Zübeyde Hanım için "Annesi resmi kayıtlarda genelevde çalışıyor" diyor.

  Hasan Akardan Atatürke küfür ve skandal sözlerHasan Akar'dan Atatürk'e küfür ve skandal sözler!

   

  Son dakika: Atatürkle ilgili o sözler için soruşturma başladı...Son dakika: Atatürk'le ilgili o sözler için soruşturma başladı...

  Atatürk’ün annesine alçakça dil uzatmakAtatürk’ün annesine alçakça dil uzatmak

   

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı