Gündem Haberleri

  Ankara'da otobüs köprüye çarptı: 6 ölü, çok sayıda yaralı

  Mustafa TURAPOĞLU / ANKARA (DHA) - İHA - AA
  24.08.2017 - 08:44 | Son Güncelleme:

  Ankara'da meydana gelen otobüs kazasında ilk belirlemelere göre 5 olan ölü sayısı 6'ya yükseldi. Acı haberi veren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Altı vatandaşımız Hakk'ın rahmetine kavuştu. Hem ailelerine hem de ülkemize başsağlığı diliyoruz. 36 vatandaşımız da şu anda hastanelerde tedavi görüyor. Bir kısmı ameliyatta ama çok yüksek bir hayati tehlikeleri yok" diye konuştu.

  İzmir'den Ankara'ya gelen Uğur Durmaz'ın kullandığı 53 DJ 338 plakalı yolcu otobüsü, Ankara'ya 35 kilometre kala Ballıkuyumcu mevkisinde kontrolden çıkarak köprü ayağına çarptı. Kazada ilk belirlemelere göre 5 kişi yaşamını yitirdi.

  BAKAN SOYLU YARALILARI ZİYARET ETTİ, AÇIKLAMA YAPTI

  Öğle saatlerinde ölü sayısının 6'ya yükseldiği olayda acı haberi veren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Altı vatandaşımız Hakk'ın rahmetine kavuştu. Hem ailelerine hem de ülkemize başsağlığı diliyoruz. 36 vatandaşımız da şu anda hastanelerde tedavi görüyor. Bir kısmı ameliyatta ama çok yüksek bir hayati tehlikeleri yok" diye konuştu.

  Ankarada otobüs köprüye çarptı: 6 ölü, çok sayıda yaralı

  Bakan Soylu, bu sabah Pamukkale Turizm'e ait yolcu otobüsünün Eskişehir-Ankara karayolunda köprü ayağına çarpması sonucu meydana gelen kaza sonrası tedavi altına alınan yaralıları, Gazi Hastanesi Acil Servisi'nde ziyaret ederek, sağlık durumlarına ilişkin bilgi aldı. Bakan Soylu'ya ziyareti sırasında Ankara Valisi Ercan Topaca, Gazi Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Ahmet Demircan da eşlik etti. Ziyaretin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Soylu, sonuçları itibarıyla kendilerini çok üzen bir kaza ile karşıya karşıya kaldıklarını belirterek, şunları söyledi:

  "Tam da bayram arefesinde gerek İçişleri Bakanlığı gerek tüm bakanlıklarımızın uzun bayram tatili münasebetiyle aldıkları tedbirleri kamuoyu ile vatandaşımız ile paylaşmak, tüm mesai arkadaşlarımıza görevlilere teker teker intikal ettirmek üzereyken almış olduğumuz bu haber bizi üzdü. Bu tedbirlerin, ne kadar hayati ve önemli olduğunu ifade ettim. 6 vatandaşımız Hakk'ın rahmetine kavuştu. Hem ailelerine hem de ülkemize başsağlığı diliyoruz. 36 vatandaşımız da şu anda hastanelerde tedavi görüyor. Bir kısmı ameliyatta ama çok yüksek bir hayati tehlikeleri yok."

  EMNİYET KEMERİ TAKAN YOLCULAR HAFİF SIYRIKLARLA ATLATTI

  Hastanede tedavi gören başka hastaları da ziyaret ettiğini aktaran Soylu, başka bir trafik kazasında 6 aylık bir bebeğin çocuk koltuğunda emniyet kemeri bağlı şekilde oturduğu için çok az sıyrıklarla kazayı atlattığını gördüğünü vurguladı. Bakan Süleyman Soylu, bu sabah meydana gelen otobüs kazasında da emniyet kemerini takan yolcuların da çok az sıyrıklarla kazayı atlattıklarına şahit olduklarını dile getirdi.  

  Ankarada otobüs köprüye çarptı: 6 ölü, çok sayıda yaralı

  Ankarada otobüs köprüye çarptı: 6 ölü, çok sayıda yaralı
  Pamukkale Turizm'e ait yolcu otobüsü İzmir'den Ankara'ya geliyordu. 

   

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı