Gündem Haberleri

  Son dakika... Polis baskın yaptı... Peş peşe gözaltına alınıyorlar

  AA
  29.12.2017 - 08:24 | Son Güncelleme:

  Ankara'da terör örgütü DEAŞ'a yönelik operasyon kapsamında, aralarında yabancı uyrukluların da bulunduğu 29 kişi gözaltına alındı. İstanbul'da ise terör örgütü DEAŞ'a yönelik operasyonda gözaltı sayısı 43'ü yabancı uyruklu olmak üzere 46 oldu. Bazı şüphelilerin yılbaşında saldırı için keşif ve hazırlık yaptığı iddia ediliyor.

  Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve İstihbarat Şubelerinin koordinasyonunda 500 polisin katılımıyla terör örgütü DEAŞ'a yönelik operasyon düzenlendi.

  Sabahın erken saatlerinde çok sayıda adrese düzenlenen eş zamanlı operasyonda, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca haklarında gözaltı kararı verilen 46 şüpheliden 29'u yakalandı.

  Polis baskın yaptı... Peş peşe gözaltına alınıyorlar Ankara'da terör örgütü DEAŞ'a yönelik operasyon kapsamında, aralarında yabancı uyrukluların da bulunduğu 29 kişi gözaltına alındı. İstanbul'da ise terör örgütü DEAŞ'a yönelik operasyonda gözaltı sayısı 43'ü yabancı uyruklu olmak üzere 46 oldu. Bazı şüphelilerin yılbaşında saldırı için keşif ve hazırlık yaptığı iddia ediliyor.

  YILBAŞI İÇİN KEŞİF YAPMIŞLAR

  Yakalanan DEAŞ mensuplarının birçoğunun yabancı uyruklu olduğu öğrenildi. Aramalarda ele geçirilen malzemelerden, şüphelilerden bazılarının, yılbaşında eylem için keşif ve hazırlık yaptıkları tespit edildi.

  Son dakika... Polis baskın yaptı... Peş peşe gözaltına alınıyorlar

  Bu arada Mamak'ta bir adrese düzenlenen operasyon sırasında şüpheli bir kişi balkondan atlayarak kaçmaya çalıştı.  Yaşanan kovalamaca sonucunda şüpheli, Terörle Mücadele ekipleri tarafından kısa sürede yakalandı.

  Operasyonlarda zanlıların adreslerinde yapılan aramalarda çok sayıda örgütsel doküman ve dijital materyale de el konuldu.  Haklarında gözaltı kararı bulunan diğer şüphelileri yakalama çalışmalarının sürdüğü belirtildi.

  Son dakika... Polis baskın yaptı... Peş peşe gözaltına alınıyorlar

  İSTANBUL'DA 46 GÖZALTI VAR

  Alınan bilgiye göre, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, terör örgütü DEAŞ adına faaliyette bulunan ve yılbaşı kutlamaları sırasında eylem hazırlığında olduğu belirlenen zanlıların yakalanması için çalışma başlattı.

  Çalışma kapsamında, 10 ilçede 23 adrese eş zamanlı operasyon düzenleyen ekipler, 43'ü yabancı uyruklu 46 kişiyi yakaladı.

  Adreslerde yapılan aramalarda, çok sayıda örgütsel doküman ve dijital malzeme ele geçirildi.  Şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürüyor.

  Son dakika... Polis baskın yaptı... Peş peşe gözaltına alınıyorlar

  Son dakika... Polis baskın yaptı... Peş peşe gözaltına alınıyorlar

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı