GeriGündem Son dakika... Alperen Ocakları İstanbul İl Başkanına silahlı saldırı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  14
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Son dakika... Alperen Ocakları İstanbul İl Başkanına silahlı saldırı

Son dakika... Alperen Ocakları İstanbul İl Başkanına silahlı saldırı

Sultanbeyli'de Alperen Ocakları İstanbul İl Başkanı Kürşat Mican’ın içinde bulunduğu otomobil, trafik ışıklarında otomobilleriyle önlerini kesen kişiler tarafından silahla tarandı. Saldırıda otomobile 9-10 kurşun isabet ederken Kürşat Mican ile şoförü saldırıdan yara almadan kurtuldu.

Kürşat Mican’ın kardeşi Ömer Mican telefonla kendisine ulaşan DHA muhabirine yaptığı açıklamada saldırı olayını doğruladı. Ağabeyi, Kürşat Mican’ın Sultanbeyli ilçe teşkilatını ziyaret ettikten sonra evine gitmek üzere yola çıktığını, trafik ışıklarında otomobilleriyle önlerini kesen iki kişinin silahlı saldırısına uğradıklarını, otomobilde yere yatan ağabeyi ile şoförünün saldırıdan yara almadan kurtulduğunu bildirdi. Olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Polisin olay yerindeki çalışmaları sürüyor.

Son dakika... Alperen Ocakları İstanbul İl Başkanına silahlı saldırı
Silahlı saldırıyla ilgili ilk açıklama Mustafa Mican’dan geldi. Alperen Ocakları İstanbul İl Başkanı Kürşat Mican’ın babası ve Büyük Birlik Partisi (BBP) İstanbul İl Başkanı Mustafa Mican, silahlı saldırının ardından açıklama yaptı.

Kürşat Mican’ın Sultanbeyli Alperen Ocakları’nda yapılan bir programdan döndüğünü söyleyen Mican, "Öncelikle yapılan bu hain saldırıyı kınıyorum. Kimden geldiği şu anda belli olmayan... Ben Kürşat Mican’ın babasıyım. İl Başkanıyım aynı zamanda. Kürşat, Alperen Ocaklarımızın Sultanbeyli Teşkilatı’ndaki bir programdan dönerken takip edildiğini zannediyor. Neticede seyir halinde. Soldan yaklaşan bir araç önüne kırıyor. Sağdan yaklaşan bir araçtan atılan mermilerle de, sağ arka camdan üç kurşun isabet ediyor. Kürşat’ın arkada oturduğunu tahmin ediyorlar. Bunun üzerine arka camdan ateş ediyorlar. Renkli cam ama Kürşat ve şoförü önde oturuyor. Dolayısıyla biz şükrediyoruz. Kürşat’ta bir şey yok. Böyle hain bir saldırıyla karşı karşıya kaldık" dedi.

Son dakika... Alperen Ocakları İstanbul İl Başkanına silahlı saldırı

Mustafa Mican

"ARAÇTA ŞOFÖRÜ VE KÜRŞAT VARDI"

Saldırıya uğrayan otomobilde, oğlu Kürşat Mican ve şoförünün olduğunu söyleyen Mustafa Mican, daha önce tehdit olaylarının olduğunu söyledi. Mican, saldırıyı kimlerin yaptığı ile ilgili konuşmak için erken olduğunu vurgulayarak, "Şu anda kimin olduğunu söylememiz erken olabilir. Emniyet mensuplarımız çalışıyorlar. İnşallah sabaha kadar kimin yaptığını bulacağız. Daha evvel benzer şeyler vardı. Siyasi bir saldırı olmaz. Terör mü? Değil mi? Emniyet mensuplarımızın araştırması sonucu belli olacak" dedi.

Mican, gazetecilerin tehditlerin herhangi bir örgütten gelip gelmediğini sorması üzerine, "Onu da daha sonra açıklarsak, en azından araştırmayı yanlış yönlendirmeyelim" diyerek yanıtladı.

Son dakika... Alperen Ocakları İstanbul İl Başkanına silahlı saldırı

MİCAN’DAN AÇIKLAMA: ''SALDIRININ SİYASİ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUZ''

Silahlı saldırıya uğrayan Alperen Ocakları İstanbul İl Başkanı Kürşat Mican, emniyetteki işlemlerin ardından açıklama yaptı. Şahsi olarak kimseyle bir husumetinin olmadığını söyleyen Mican, saldırının siyasi olduğunu düşündüklerini belirtti. Saldırının eve giderken yapıldığını söyleyen Mican, "Bugün 20.30 gibi Sultanbeyli’de bir toplantımız vardı. 22.00’de toplantımızı bitirdik. Oradan eve giderken orman yolunda önümüze bir araç kırdı. Akabinde silah sesleri duyduk. Çok sayıda ateş ettiler. Tabi bunun üzerine bizde karşılık vermek üzere bizde kapıyı açtık. Hızlı bir şekilde kaçtılar. Daha önce buna benzer bir çok olay yaşamıştık. Can kaybımız yok. Hiçbir şekilde de yara almadık. Daha önce biliyorsunuz Mihraç Ural’da bizi tehdit etmişti defalarca. Buna benzer bir çok olaylar olmuştu. Daha önce şoförümüz yaralanmıştı. Buna benzer olayları ara ara yaşıyoruz. Saldırının siyasi olduğunu düşünüyoruz" dedi.

Son dakika... Alperen Ocakları İstanbul İl Başkanına silahlı saldırı

Kürşat Mican

''SALDIRI SIRASINDA 3 KİŞİ GÖRDÜK''

Saldırı anını da anlatan Mican, bir aracın önlerini kestiğini söyledi. Mican, "Bir araçta 3 kişi olduklarını gördük. Ancak diğer araçta kaç kişi olduğunu göremedik" diye konuştu.

BBP GENEL BAŞKANI DESTİCİ: 'KAHPECE SALDIRIYI ŞİDDETLE LANETLİYORUM'

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici,  Alperen Ocakları Vakfı Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul İl Başkanı Kürşat Mican'a yönelik saldırıyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Saldırıya tepki gösteren Destici, "Dava arkadaşımız Kürşat Mican'a yönelik bu gece İstanbul Sultenbeyli'de kahpece gerçekleştirilen silahlı saldırıyı şiddetle lanetliyorum." ifadesini kullandı.

Olaydan yara almadan kurtulan Mican ve şoförüne "geçmiş olsun" temennisinde bulunan Destici, şunları kaydetti:
"Bu saldırılar, Türk-İslam ülkücüsü Alperenleri devletine, vatanına ve milletine hizmet ülküsünden geri durduramayacaktır. Bu ve buna benzer kahpe
saldırılar provokatif amaçlı da yapılmış olabilir. Buna karşı dikkatli olacağız. Sağduyuyu asla elden bırakmayacağız. Ülkemizi karıştırmak isteyenlere fırsat vermeyeceğiz. Asla ve asla provokasyonlara gelmeyeceğiz. İnanıyorum ki saldırının failleri ve arkasındaki güçler emniyet teşkilatımızın titiz çalışmasıyla en kısa sürede tespit edilecek ve kanun önüne çıkarılacaktır."


Yorumları Göster
Yorumları Gizle