Gündem Haberleri

  ABD askerleri bu sefer de böyle görüntülendi!

  DHA
  07.05.2017 - 13:06 | Son Güncelleme:

  Suriye'de Amerikan askerlerinin terör örgütü PKK’nın Suriye'deki kolu YPG’liler ile birlikte hareket edip görüntü vermesi ile ilgili tartışmalar sürüyor. Amerikan askerlerinin, 2 gün önce de Haseki’de 250 Arap ve Kürt kadının ana unsurunu YPG'lilerin oluşturduğu Demokratik Suriye Güçleri’ne (DSG) katılımı için düzenlenen törene katıldıkları ortaya çıktı.

  Suriye’nin kuyezinde, terör örgütü PKK’nın bu ülkedeki kolu YPG ile birlikte hareket edip yan yana görüntü vermeleri krize neden olan Amerikan askerlerinin, bu kez ana omurgasını YPG’nin oluşturduğu askeri bir törene katıldıkları ortaya çıktı. Türkiye’nin hava operasyonu ile vurduğu dağ olan ve YPG’nin ana karargahının bulunduğu Karaçok'ta verilen eğitimi tamamlayan 250 Kürt ve Arap'ın DSG’ye katılımı için Haseki’de düzenlenen törene, Amerikan askerleri de katıldı. Tören ile ilgili fotoğraflarda Amerikan askerlerinin arkadan töreni izledikleri ve fazla görüntü vermekten kaçındıkları görüldü.

  ABD askerleri bu sefer de böyle görüntülendi

  FIRAT NEHRİ'NDEN DOĞUYA TAKVİYE SÜRÜYOR

  Koalisyon askerlerinin hem havadan hem karadan destek verdiği Rakka operasyonu kapsamında 40 gün süren şiddetli çatışmalardan sonra Tabka ilçe merkezi tamamen DEAŞ’tan temizlenirken, ilçenin çevresinde bulunan iki mahalle ve Tabka barajının bir kısmında ise çatışmaların sürdüğü belirtildi.

  Çatışmaların yeni Tebka olarak adlandırılan Hey Ewwel ve Hey Salis mahallelerinde yoğunlaştığı kaydedilirken, YPG’nin ise Fırat nehrinin batısından doğusuna yaptığı takviye sürüyor. YPG’liler Fırat nehri üzerinden son aylarda çatışmaların yoğun olarak sürdüğü ve nehrin doğu yakasında bulunan Tabka’ya tekne ve feribot ile zırhlı araç ve lojistik malzeme sevkiyatına devam ettiği belirtildi. 

  İŞTE SON 24 SATTE YAŞANANLAR

  ABD askerleri bu sefer de böyle görüntülendi

  Son 24 saatte ne oldu? (06.05.2017)İşte 'Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..  Etiketler: YPG , DEAŞ , terör , ABD , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı